Це перший випадок в післявоєнній історії Австрії, коли парламент висловив вотум недовіри канцлеру. Тепер президент країни Александер Ван дер Беллен повинен буде призначити нового канцлера і привести до присяги його уряд, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Політична криза в Австрії виникла раптово. 17 травня німецькі видання Spiegel і Süddeutsche Zeitzung оприлюднили відеозапис, зроблений прихованою камерою під час таємної зустрічі на Ібіці між відомими австрійськими політиками і якоюсь росіянкою, яка видавала себе за племінницю мільярдера. Це були лідери АПС Хайнц-Крістіан Штрахе і Йоганн Гуденус. Вони пообіцяли бізнес-леді вигідні будівельні контракти в разі свого успіху на парламентських виборах в обмін на щедре фінансування АПС. Укладена угода була грубим порушенням законодавства Австрії.
АПС дійсно показала дуже хороший результат на парламентських виборах 2017 року. Вона не тільки пройшла в парламент, а й змогла укласти коаліційну угоду з Австрійською народною партією, яку привів до перемоги Курц. Він в результаті став федеральним канцлером, Штрахе отримав крісло віце-канцлера, а Гуденус очолив фракцію АПС в парламенті.
Відеозапис був справжнім. Курц оголосив про відставку Штрахе і розрив коаліційної угоди. Він звернувся до президента Австрії з пропозицією провести дострокові парламентські вибори, і Ван дер Беллен його підтримав. Голосування призначили на вересень.
Здавалося, Курц зумів вийти з вкрай неприємної ситуації. Однак скандалом скористалася СПА. Її представники заявили, що уряд Курца не в змозі управляти країною в ситуації, що склалася. Вотум недовіри був поставлений на голосування в парламенті після того, як стали відомі попередні підсумки виборів до Європарламенту. В Австрії найбільше голосів отримала АНП. Але це не врятувало Себастьяна Курца. В результаті скандал з відеозаписом виявився на руку політичним противникам канцлера.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...