Це перший випадок в післявоєнній історії Австрії, коли парламент висловив вотум недовіри канцлеру. Тепер президент країни Александер Ван дер Беллен повинен буде призначити нового канцлера і привести до присяги його уряд, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Політична криза в Австрії виникла раптово. 17 травня німецькі видання Spiegel і Süddeutsche Zeitzung оприлюднили відеозапис, зроблений прихованою камерою під час таємної зустрічі на Ібіці між відомими австрійськими політиками і якоюсь росіянкою, яка видавала себе за племінницю мільярдера. Це були лідери АПС Хайнц-Крістіан Штрахе і Йоганн Гуденус. Вони пообіцяли бізнес-леді вигідні будівельні контракти в разі свого успіху на парламентських виборах в обмін на щедре фінансування АПС. Укладена угода була грубим порушенням законодавства Австрії.
АПС дійсно показала дуже хороший результат на парламентських виборах 2017 року. Вона не тільки пройшла в парламент, а й змогла укласти коаліційну угоду з Австрійською народною партією, яку привів до перемоги Курц. Він в результаті став федеральним канцлером, Штрахе отримав крісло віце-канцлера, а Гуденус очолив фракцію АПС в парламенті.
Відеозапис був справжнім. Курц оголосив про відставку Штрахе і розрив коаліційної угоди. Він звернувся до президента Австрії з пропозицією провести дострокові парламентські вибори, і Ван дер Беллен його підтримав. Голосування призначили на вересень.
Здавалося, Курц зумів вийти з вкрай неприємної ситуації. Однак скандалом скористалася СПА. Її представники заявили, що уряд Курца не в змозі управляти країною в ситуації, що склалася. Вотум недовіри був поставлений на голосування в парламенті після того, як стали відомі попередні підсумки виборів до Європарламенту. В Австрії найбільше голосів отримала АНП. Але це не врятувало Себастьяна Курца. В результаті скандал з відеозаписом виявився на руку політичним противникам канцлера.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...