З архіву ПУ. Режим Путіна не вічний: Естонія пішла на безпрецедентний крок, щоб забрати в Росії території

Естонці хочуть повернути свої історичні землі в Ленінградській та Псковській областях.

Естонський парламент. Фото: Комментарии.

Парламентська коаліція Естонії заявила про відмову від ратифікації договору про державний кордон із Росією, за яким Кремль офіційно отримає історичні землі республіки в Ленінградській і Псковській областях. Відповідну заяву зробив у інтерв'ю місцевому порталу ERR спікер парламенту Генн Пиллуаас, передають Патріоти України 7 січня 2020 року.

"Позиція коаліції полягає в тому, що ми не будемо просуватися з ратифікацією прикордонного договору", – підкреслив він. Також Пиллуаас зазначив, що навіть у разі, якщо Росія першою ратифікує договір, Естонія не має наміру цього робити. Згоду, яку республіка дала на документ у 2014 році, він назвав помилкою.

Крім того, глава парламенту додав, що, якщо країни укладуть новий договір про державний кордон і Естонія відмовиться від територій Івангорода й Печорського району, які відійшли країні за Тартуським мирним договором 1920 року, "це матиме величезні юридичні наслідки".

Спікер парламенту додав, що в такому разі буде анульований і сам Тартуський договір, і правонаступність республіки. "Якщо Росія поважає міжнародне право і угоди з іншими країнами, вона мусить повернути ці області. Тартуський мирний договір чинний, це стійкий постулат Естонії", – акцентував він.

Він висловив упевненість, що Естонія доб'ється свого, однак на це потрібен час. "У нас є терпіння, у нас є час, і, може бути, коли-небудь ми повернемо ці території. Звичайно, сьогоднішня Росія і Путін не дадуть нам цього. Але режим Путіна не вічний", – резюмував він.

Цивільна авіація у небезпеці: Росія глушить сигнали GPS у районі Балтійського моря, - FT

вівторок, 30 квітень 2024, 10:44

Країна-агресор глушить GPS-сигнали, щоб захистити Калінінград від потенційних атак українських безпілотників. Зазначається, що це регулярна практика, яка становить небезпеку для цивільної авіації. Про це пише Financial Times із посиланням на міністрів ...

"Ще раз дивимося на цю карту": Скабеєва заявила, що Мінськ теж під прицілом ракет ATACMS

вівторок, 30 квітень 2024, 9:58

На тлі повідомлень про передачу ЗСУ американських далекобійних ракет ATACMS росіяни почали лякати білорусів, що під загрозою удару тепер не тільки регіони РФ та низка окупованих нею українських територій, а й навіть Мінськ. Таку версію почала розганяти...