Глава МЗС України Дмитро Кулеба підбив підсумки установчого саміту Кримської платформи. У знаковому саміті взяли участь представники майже півсотні держав і міжнародних організацій. Про це повідомляє прес-служба відомства в понеділок, 23 серпня, зазначають Патріоти України.
У саміті взяли участь 47 держав і міжнародних організацій. Делегації очолювали 15 глав держав і урядів, двоє спікерів парламентів, 14 міністрів. Також участь у саміті взяли керівники інститутів ЄС, генсеки Ради Європи і ГУАМ, заступник Генсека НАТО.
"З сьогоднішнього дня ми фактично починаємо зворотний відлік часу до звільнення нашої землі - українського півострова. Цілком можливо, що 23 серпня 2021 року увійде в історію як день початку деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. Окупація півострова Крим почалася в Москві. Деокупацію Криму точно ми почнемо в Києві", - заявив Президент Володимир Зеленський.
Кулеба назвав два завдання Кримської платформи: "По-перше, ми повертаємо Крим із забуття. Крим знову увірвався до порядку денного лідерів держав, увірвався в міжнародний інформаційний простір, і це робить наша держава. Ми працюємо над тим, щоб не тільки в подальшому тримати Крим на міжнародному порядку денному, але й вирішувати проблеми Криму і рухатися до деокупації. Покажчиком цієї системної роботи відтепер служить Спільна декларація Кримської платформи".
Також Зеленський особисто представив учасникам саміту новий Офіс Кримської платформи, який моніторитиме ситуацію на півострові і координуватиме національні зусилля з його деокупації. Іноземні парламентарії відвідали позачергове засідання Верховної Ради, на якому нардепи схвалили постанову на підтримку Кримської платформи.
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали: