Половина українців (52%) вважають, що країна має прагнути переговорів про припинення війни якнайшвидше. При цьому 38% вважають, що Україна має продовжувати вести бойові дії до перемоги у війні, передають Патріоти України з посиланням на опитування Gallup.
Соціологи відзначають зміну настроїв. Опитування, проведене у 2022 році, після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення, показало, що українці налаштовані рішуче: 73% опитаних вважали за краще боротися до перемоги.
У 2023 році підтримка боротьби до перемоги знизилася, але більш ніж удвічі більше українців висловилися за продовження боротьби (63%), ніж за мир шляхом переговорів (27%).
Значна частина українців, які виступають за переговори про швидке припинення війни, вважають, що Україна має бути відкритою для поступки певної території в обмін на мир. Половина цієї групи (52%) погоджуються з тим, що Україна має бути відкрита для деяких територіальних поступок у рамках мирної угоди про припинення війни, тоді як 38% не згодні, а ще 10% не знають.
Соціологи Gallup не питали більш детальної інформації про рівень територіальних поступок, на які люди були б готові.
Однак дані опитувань КМІС показують, що українці готові на мінімальні поступки.
Серед українців, які виступають за боротьбу доти, доки їхня країна не переможе у війні, майже немає свідчень того, що їхнє уявлення про перемогу змінюється. У 2022 та 2023 роках переважна більшість (92% та 93% відповідно) українців, які виступали за продовження боротьби, вважали, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року, включаючи Крим. У 2024 році ця цифра знизилася лише до 81%.
Останнє опитування Gallup було проведено у серпні та жовтні 2024 року. Опитування не охоплювало окуповані території, що під контролем Росії. Ці регіони становлять 10-12% населення.
Полтава, Дніпро та Кривий Ріг — це ті українські міста, де теоретично можуть розмістити європейських миротворців, якщо таке рішення буде прийнято та узгоджене. Про це днями повідомило британське видання The Telegraph, посилаючись на деталі мирного план...
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...