"За два місяці дві армії практично йдуть на забій": Маломуж пояснив, що може підштовхнути Путіна до миру

Ресурси Росії для ведення війни проти України є вичерпними, і цей фактор буде одним з вирішальних у разі переговорів, коли диктатор Володимир Путін намагатиметься "вийти на мир, зберігши обличчя". Наразі Москва має великий дефіцит людей, готових до боїв, а на фронті фактично відбувається масове знищення тих, кого вона кидає на штурми, передають Патріоти України.

Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках генерал армії Микола Маломуж. Зокрема, він погодився із заявою голови Пентагону Ллойда Остіна, який сказав, що РФ у війні має не всі козирі та переваги, а навіть якщо вона отримає бажане, муситиме заплатити за це в майбутньому.

"Я повністю згоден з Остіним. Тим більше, що й до цієї заяви ми говорили на всіх рівнях, і публічно на міжнародних майданчиках, і у нас на закритих засіданнях, що ресурси Росії є вичерпними. Багато аналітиків різних країн, розвідки підтверджують це. У Росії її дуже великий дефіцит людей, тим паче високоефективних", – сказав Маломуж.

Він додав, що близько 3 млн "інтелектуалів та активних росіян" виїхали з країни-агресора.

"Людей, які готові вести інтенсивні бойові дії, не вистачає. Наразі набирають тих, хто є, кидають на поле бою – це масове знищення. За два місяці дві армії практично йдуть на забій. І цей факт підтверджує тезу Остіна про те, що ресурс Росії вичерпується", – каже генерал.

Росія не може відновити цей ресурс, тому й змушена звертатися до Північної Кореї за особовим складом, зброєю та боєприпасами, до Ірану – за "Шахедами", ракетами та іншими видами озброєнь.

На момент повномасштабного вторгнення в бойовому строю в армії РФ було 750 тис. осіб, Сили оборони знищили понад 800 тисяч, каже Маломуж:

"Тобто та армія, яка воювала, яка мала досвід – її просто нема. Зараз є лише залишки спецпідрозділів, або мобілізована чи набрана за контрактом армія. З іншого боку, російська армія не має мотивації ведення війни. Часто йдуть із-під палиці, особливо на полі бою. Поки вербуються, одержують гроші – куди не йшло, але коли потрапляють у реальні бойові умови… Недарма використовують загороджувальні загони".

За словами генерала, окрім живої сили, РФ має економічні проблеми. Поступово російська економіка розбалансується та падає, рубль стрімко знецінюється, відбувається дезорієнтація економіки, і штучним шляхом це падіння вже втримати неможливо.

Також, врешті-решт, важливим фактором є те, що Путін "вийшов на стежку глобальної ядерної війни".

"І ця загроза об'єднує проти нього багато держав, які змушують або реально допомагати Україні, або готуватися до можливої війни і націлювати свої ресурси на Росію, де буде джерело ядерних ударів. Я вважаю, що Путін розуміє цю глобальну загрозу і не готовий загинути в полум'ї війни, він надто цінує своє життя", – каже Маломуж.

Вас може зацікавити:Cестра окупанта "спалила" приліт по полігону у Бєлгородській області: перехоплення

Вас може зацікавити:Україна ввійде до зони платежів у євро: що це означає та чи замінять гривню на валюту ЄС

На його думку, складовою, яка дасть перспективи Силам оборони України на фронті, є те, що РФ не зможе вести ефективну війну.

"Приклад Курщини: нестандартна ситуація, нова стратегія – і супротивник провалюється. І так треба діяти по всьому фронту там, де ворог не чекає. Для цього необхідні насамперед вогневі засоби вищого класу, підготовлені спецпідрозділи та інші війська, які мають досвід. На 80% це мають бути люди, які воювали на фронті", – каже екскерівник СЗР.

Він додав, що, очевидно, наразі змінюється стратегія ЗСУ, українська армія виходитиме на нові стратегічні рішення на фронті. Тому "важливо об'єднатися з усіма силами світу, щоб вони розуміли, куди ми йдемо разом".

"Але Путін, розуміючи, що його ресурс обмежений, враховуватиме і це – у плані того, як вийти на мир, зберігши обличчя. Я переконаний, що фактор вичерпних ресурсів буде одним із вирішальних", – підсумував Маломуж.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...