За два місяці війни в Україні Росія втратила танків на два роки вперед, - The Wall Street Journal

Вторгнення Росії в Україну, яке триває, сильно б'є по військово-технічному потенціалу країни-агресора. Йдеться не лише про фізичне знищення техніки (за два місяці війни РФ втратила понад 500 танків за можливості виробництва 250 танків на рік), а й про експортні можливості Росії, передають Патріоти України.

До 24 лютого Росія експортувала зброю більш ніж у 45 країн, і з 2016 року на її частку припадало близько 20% світових продажів озброєння. Вторгнення в Україну все змінило. Росія не тільки втрачає танки, літаки, вертольоти, а й ринки їхнього збуту, повідомляє The Wall Street Journal.

Інтенсивне використання військової техніки РФ в Україні та жорсткі західні санкції обмежать військову міць агресора та прибутки від експорту озброєнь на довгі роки.

Росія, яка готувалася до трьох днів стрімкого наступу, за два місяці розгорнула більшу частину своїх озброєнь, зокрема найсучасніших. Було випущено величезну кількість ракет, реактивних снарядів, артилерійських боєприпасів, а постачання високоточного озброєння скоротилося.

Росія також втратила понад 3 тис. одиниць великої техніки в Україні, зазначають аналітики системи відстеження розвідданих Oryx, серед них понад 500 основних бойових танків, 300 бойових броньованих машин, 20 реактивних винищувачів та 30 вертольотів. Це лише документально підтверджені втрати

В останні роки Росія виробляла близько 250 танків та 150 літаків на рік, зазначають експерти. Це означає, що українські сили за два місяці знищили танків, вироблених у Росії щонайменше за два роки.

У Міністерстві оборони США вважають, що Росія у війні з Україною вже втратила приблизно чверть бойової сили від тієї, що мала на початку вторгнення в Україну.

На нинішній день у Росії вже розконсервують стару радянську техніку. Вважається, що її кількість дозволить поповнювати втрати ще тривалий час. Проте є багато питань до якості цієї техніки та її стану. Зокрема, більшість цих бойових машин із минулого вимагають ремонту та серйозного апгрейду, але через накладені на Росію санкції з постачанням деталей виникнуть проблеми.

Звичайно, санкції не матимуть швидкої дії, але вже наступного року Росія зазнає серйозних труднощів із виробництвом техніки, оскільки військові заводи працюють з використанням іноземного обладнання та комплектовання. Закінчаться нинішні запаси, а поповнити їх не буде чим.

Проблеми оборонної промисловості вдарять по доходах від експорту військової техніки. До сьогодні Росія була другим за величиною експортером зброї після США, це серйозна стаття доходів до бюджету країни-агресора.

Російське державне підприємство з виробництва озброєнь "Алмаз-Антей" поскаржилося уряду, що не може отримати переказ на суму 1 млрд доларів від замовників з Індії та Єгипту через санкції в банківському секторі.

А найбільший виробник танків у Росії Уралвагонзавод зупиняє виробництво та звільняє співробітників через брак деталей для бронемашин, які раніше імпортували зі Швеції.

"З кількістю замовлень проблем немає. Є проблеми з їхнім виконанням", – заявив представник профспілки Уралвагонзаводу Олександр Іванов.

Однак і з замовленнями можуть виникнути серйозні проблеми. Насамперед через те, що весь світ бачить, як воює російська техніка в Україні, коли броня легко пробивається та вигорає. Окупанти самі собі створюють антирекламу, втрачають міжнародний авторитет.

"Коли росіяни показують, що їхня зброя вибухає всюди, виникає загальна думка, що, можливо, це обладнання не таке вже й хороше", – зазначив Скотт Бостон, старший військовий аналітик Rand Corp.

Інша проблема продукції, що експортується Росією, – це те, що ще з радянських часів там не турбувалися виробництвом запчастин до бойових машин, що робило їх практично "одноразовими". У країнах Заходу ж стежать за запасними частинами, щоб пошкоджена техніка могла повертатися в стрій. Це додатковий фактор, який може відштовхнути найбільших іноземних покупців російської військової продукції, таких як Індія, В'єтнам та Єгипет.

"Щоб бути готовими до 2030-х років": США змінили ядерну стратегію слідом за Путіним

субота, 23 листопад 2024, 10:57

США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...

Не все так однозначно: Росія розхвалює нову ракету "Орєшнік", але експерти сумніваються в її іноваційності

субота, 23 листопад 2024, 10:47

Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...