За медичними показаннями: Хто з українців може виїхати за кордон під час війни

Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо можливості українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування. Про це повідомила пресслужба МОЗ, передають Патріоти України.

– 27 січня уряд ухвалив постанову щодо внесення змін до Правил перетину державного кордону громадянами України, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наказ МОЗ від 05.04.2022 р. № 574 чітко визначає категорії пацієнтів, медична та реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном.

Повідомляється, що, як і раніше, якщо пацієнти потребують тривалої або дорогої медичної допомоги, надання якої наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

За інформацією з МОЗ, пропуск таких громадян через держкордон здійснюється:

  • при наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну;
  • на підставі листа міністра охорони здоров’я України про узгоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти для лікування.
– Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему і направляти за кордон пацієнтів, які потребують тривалого і дорогого лікування, яке ми не можемо забезпечити через війну, – підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Повідомляється, що відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о Виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, заповненої лікарем закладу охорони здоров’я, що здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

Зазначається, що виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, зокрема усиновлені)

У Москві "мобіки" ховаються у психлікарні, щоб не потрапити на війну проти України

четвер, 28 вересень 2023, 16:30

У Москві громадяни держави-терориста Росії, яких намагаються мобілізувати в окупаційну армію, ховаються у психіатричних лікарнях. Росіяни не мають діагнозів, але платять лікарям, щоб отримати "лікування" та довідку про непридатність до служби. Ті, хто ...

Зеленський прокоментував потенційну купівлю Росією ракет в Ірану

четвер, 28 вересень 2023, 16:08

Президент України Володимир Зеленський прокоментував можливе придбання Росією в Ірану балістичних ракет Fateh-110 і Zolfaghar. Так, цим займаються відповідні служби. Про це президент сказав на брифінгу в Києві, пише УНІАН, передають Патріоти України....