За медичними показаннями: Хто з українців може виїхати за кордон під час війни

Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо можливості українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування. Про це повідомила пресслужба МОЗ, передають Патріоти України.

– 27 січня уряд ухвалив постанову щодо внесення змін до Правил перетину державного кордону громадянами України, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наказ МОЗ від 05.04.2022 р. № 574 чітко визначає категорії пацієнтів, медична та реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном.

Повідомляється, що, як і раніше, якщо пацієнти потребують тривалої або дорогої медичної допомоги, надання якої наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

За інформацією з МОЗ, пропуск таких громадян через держкордон здійснюється:

  • при наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну;
  • на підставі листа міністра охорони здоров’я України про узгоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти для лікування.
– Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему і направляти за кордон пацієнтів, які потребують тривалого і дорогого лікування, яке ми не можемо забезпечити через війну, – підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Повідомляється, що відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о Виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, заповненої лікарем закладу охорони здоров’я, що здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

Зазначається, що виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, зокрема усиновлені)

Українці можуть отримати від міжнародних організацій до 7 тис. грн допомоги: Хто претендує та як оформити

п’ятниця, 24 березень 2023, 10:56

Українські внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати допомогу від кількох міжнародних організацій. Наприклад, французька гуманітарна організація ACTED виплачує переселенцям по 6600 грн. Про те, від яких організацій можуть отримати кошти українс...

У кума Путіна нові проблеми: Суд арештував "приховані" активи дружини Медведчука на колосальну суму

п’ятниця, 24 березень 2023, 10:47

Суд арештував "приховані" активи дружини колишнього нардепа Віктора Медведчука Оксани Марченко на понад 440 мільйонів гривень, передають Патріоти України. "За матеріалами Служби безпеки суд арештував чергові активи Оксани Марченко, яка підозрюється у ф...