Росія змінює правила гри у світовій політиці, провівши запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат", вважають західні експерти. Зазначається, що за повного бойового завантаження вона здатна знищити територію розміром із Францію. Міністерство оборони Росії показало момент запуску. Там стверджують, що ракета нібито вразила ціль на відстані 5800 кілометрів. Президент РФ Володимир Путін назвав запуск цієї ракети "великою та значною" подією для Росії і заявив, що вона може пройти всі сучасні системи захисту, повідомляють Патріоти України із посиланням на The Daily Mail.
Путін наголосивив, що тепер ворогам варто подумати двічі, перш ніж нападати на РФ. А одіозний глава Роскосмосу Дмитро Рогозін зазначив, що ця "зброя є "подарунком" НАТО і всім спонсорам "укрофашизму". При цьому в США запуск ракети назвали стандартним, відкинувши ймовірність глобальної загрози.
Ракета РС-28 "Сармат", як повідомляє російське військове керівництво, здатна рухатися зі швидкістю до 25750 кілометрів на годину, вона може розгортати кілька боєголовок (не тільки ядерних) та іншу зброю у напрямку цілей на гіперзвукових швидкостях, що робить її надзвичайно важкою для знищення.
Путін називає цю зброю "непереможною". Водночас у західних експертів виникають сумніви щодо дієздатності цієї зброї. "Терміни випробувань відображають бажання росіян показати щось як технологічні досягнення напередодні Дня Перемоги, у той час як багато їхніх технологій не дали результатів, яких вони хотіли б в Україні", – сказав представник Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень Джек Уотлінг.
Колишня радниця Білого дому з розвідки, експертка із Росії Фіона Хілл заявила, що ядерні загрози Путіна можуть змінити розстановку сил у світі. Інші країни захочуть мати ядерну зброю, оскільки тоді "у вашого ворога не знайдеться союзників".
"Ядерна проблема – це те, що має турбувати всіх на глобальному рівні, тому що Путін фактично говорить кожній країні: вам потрібна ядерна зброя… Ми знаходимося в абсолютно новій парадигмі, в якій не були навіть під час холодної війни, і тому це вимагає дійсно надійної дипломатії", – сказала вона.
Розвиваючи військове вторгнення в Україні, Путін вдався до загроз Заходу ядерною зброєю. Він попередив, що будь-яке серйозне втручання у конфлікт України та РФ "приведе вас до таких наслідків, з якими ви ніколи не стикалися у своїй історії". Екс-посол Великобританії в Росії Тоні Брентон раніше зазначав, що якщо президент РФ не досягне своїх військових цілей на Донбасі, не можна виключати, що він застосує ядерну зброю. Успіхи армії РФ необхідні лідеру країни як додаткові "козирі" на переговорах.
Уранці 21 листопада країна-терорист Росія вперше застосувала у війні проти України міжконтинентальну балістичну ракету. Станом початку 2024 року в РФ було на озброєнні 521 одиниця МБР наземного і морського базування. Примітно, що для накопичення такого...
Цієї зими в Білорусі знову можуть спалахнути протести у зв'язку з новими президентськими виборами. Якщо це станеться, влада відключить інтернет у країні. Про це заявив самопроголошений "президент" Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі зі студентами,...