"Основні зміни, які відбулись у структурі видатків зведеного бюджету за роки повномасштабної війни (дані за 2024-й у порівнянні із 2021 роком)", - пише у своєму блозі Данило Гетманцев, передають Патріоти України.
Висновки? Вони очевидні!
Завдяки мобілізації внутрішніх ресурсів і допомоги партнерів ми платимо значну економічну ціну за право залишатися вільними. Прецедентів, коли військові видатки сягали приблизно 30% ВВП протягом трьох і більше років у світі можна порахувати на пальцях однієї руки (у тому числі Ізраїль). У той же час маємо об’єктивне скорочення соціальних і економічних видатків, частка яких у перерозподілі через зведений бюджет скоротилася з 24% до 18% ВВП, і це, у тому числі, негативно впливає на нашу економічну динаміку.
Я не хочу, щоб ми мали зайві ілюзії щодо можливості повернення до фінансування військових видатків на рівні до повномасштабної агресії. Навіть за умов стійкого миру такі видатки ще довго залишатимуться на набагато більшому рівні через необхідність модернізації та зміцнення наших Збройних сил, розвитку ОПК. Утім, вірним буде й те, що стійкий мир дасть змогу помітно збільшити перерозподіл ВВП на фінансування невійськових секторів економіки, які зазвичай роблять більший внесок у багатофакторну продуктивність у довгостроковій перспективі. Це і є одним вимірів "мирних дивідендів", на які Україна має повне право розраховувати й використати на користь свого стійкого розвитку".
Навряд чи хтось точно зможе відповісти на запитання, кому першому і коли прийшла геніальна думка використовувати гаряче повітря для здійснення польоту. За твердженням деяких учених, вже в ІІІ столітті до нашої ери китайські ченці застосовували так зван...
Українські війська завдали удару по мосту в Брянській області, що може свідчити про підготовку до створення нового фронту на півночі. Про це повідомив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан в коментарі для 24 Каналу, ...