Перша рота глибинної розвідки формується у складі нової 18-ї мотострілецької дивізії, яка розгортається у Калініградському анклаві. Як повідомили російські "Известия", посилаючись на джерела в міноборони РФ, зараз рота глибиної розвідки знаходиться у стадії формування, йде набір особового складу. Її бійці пройдуть повітряно-десантну підготовку, будуть освоювати низку інших спеціальних дисциплін. Підпорядковуватися цей підрозділ буде новосформованому 20-му окремому розвідувальному батальйону 18-ї мотострілецької дивізії.
Такі підрозділи призначені для дій в оперативно-стратегічному тилу противника. Як стверджується у публікації, основне завдання таких підрозроділів у разі початку бойових дій - цілевказівки для далекобійних і високоточних засобів ураження. для наведення ударів авіації і артилерії, а головне - крилатих ракет, в тому числі корабельних "Калібрів", берегових "Бастіонів" і наземних "Іскандерів".
Для цього розвідники будуть оснащені відповідними технічними засобами, в тому числі системами супутникового зв'язку, дальнього радіозв'язку, необхідним інструментарієм для цілевказування як у вигляді передачі координат об'єкту, так і підсвічування за допомогою лазера або шляхом встановлення радіомаячків. Власне, ці бійці-розвідники мають бути до певного часу живим елементом розвідувально-ударних контурів високоточного озброєння.
За часів СРСР підрозділи зі схожим функціоналом іменувалися розвідувально-десантними ротами (РДР) і входили до складу окремих розвідувальних батальйонів мотострілкових і танкових дивізій.
РДР забезпечували командира з'єднання даними про ворога на максимально віддаленій відстані. Крім того, розвідгрупи могли використовувати для вирішення інших бойових завдань. Наприклад, під час наступу дивізії вони мали десантувалися в тил противника на шляху його відступу або підходу резервів.
Однак в кінці 2000-х років такі підрозділи у російських збройних силах були скорочені. Тепер, як зрозуміло, вони будуть відновлюватись. Ймовірно, досвід 18-ї мотострілецької дивізії згодом буде поширений на інші з'єднання армії РФ.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...