На початку війни один із захисників помітив велику колону російської техніки, що рухалася на Харків, він проїхав повз неї і доповів командуванню, а потім українці зайшли з двох боків і розбили окупантів. Про це розповів командир батальйону 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка з позивним "Філософ", передають Патріоти України.
"25 числа (лютого – ред.) 6-та механізована рота стояла на рубежі Старий Салтів – Шестакове – Кутузівка. В Кутузівці перебувало в мене 2 танка резервних і в районі "Рози вітрів" (ресторан на північно-східному в’їзді в Харків – ред.) на в’їзді в місто Харків теж перебувало 2 танка.
Командир 6-ї роти зранку мені доповів, що в ного обмаль пального в баках і недостатньо боєприпасів. Відповідно відправив у їхньому напрямку паливозаправник з пальним і заступника з тилу. І заступник з МПЗ (морально-психологічного забезпечення – ред.) поїхав також, щоб підняти моральний і бойовий дух особового складу.
Коли вони приїхали з Шестакового, виходить до мене заступник з тилу і доповідає, що по трасі через поля вийшла колона ОМОНа, і вона стала в напрямку Кутузівки між Шестаковим і Кутузівкою. Я його спитав: "Як ти проїхав?". Каже: "Та нормально. Вони всі в машинах, я повз пролетів". Я відправив назустріч їм два танка", - розповів військовий.
Далі, за словами "Філософа", танки вийшли і "в лоба" почали розбивати колону, а з тилу вийшла 6-та рота – і таким чином захисники знищили близько 25 одиниць ворожих машин.
Військовий уточнив, що це були бійці російського ОМОНА, які ймовірно їхали розганяти мирні мітинги у Харкові. За словами "Філософа", потім до росіян підійшло підкріплення – і українські підрозділи змушені були відступити іншими маршрутами. "6-та рота відійшла до Харкова. Задачу виконала, але з втратами, на жаль", – підсумував захисник.
Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...
На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...