Російські війська підійшли впритул до річки Оскіл на південь від Куп'янська-Вузлового. Цей населений пункт цікавить їх насамперед тому, що там розташовано великий залізничний вузол, який нині використовує українська армія, передають Патріоти України.
Захоплення Куп'янська-Вузлового дало би окупаційним силам можливість покращити свою логістику і створити проблеми для Сил оборони. Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
Він поділився своїми міркуваннями щодо цілей, яких хоче досягти ворог на Куп'янському напрямку."Загальні цілі зрозумілі – просуватися углиб нашої території. Імовірно, вони хочуть вийти на Куп’янськ-Вузловий, тому що це великий залізничний вузол, який ми дуже активно використовуємо. Росіяни також віддають перевагу залізниці для швидкого перекидання військ, техніки й вантажів. Вони хочуть покращити ситуацію з логістикою, захопити залізничну станцію і, відповідно, погіршити нам логістику", – зазначив Гетьман.
Він висловив сумніви щодо того, що росіянам вдасться форсувати Оскіл. Принаймні, легкої прогулянки там у них точно не буде. Правий берег Осколу – це панівні висоти, до яких ворог змушений підійти впритул. Оскільки між берегом та панівними висотами відстань невелика – висадити десант там росіянам було би вкрай важко.
"Там є не лише природні "фортифікації" – перешкоди, але там є наша артилерія і все необхідне, аби тримати оборону. На додачу усі підходи, як то кажуть, "пристрілені" нашими артилеристами. Там наразі перебувають мої колишні бойові побратими, і вони кажуть, що шансів форсувати річку Оскіл у російських військових фактично немає. Ворог може підійти впритул до річки, але шанси опинитися на правому березі майже нульові. Звісно, теоретично припустити можна все що завгодно, але питання у ймовірності такої події", – зазначив Гетьман.
Він також додав, що українські військові готуються до спроб ворога наблизитися до Куп'янська-Вузлового з інших напрямків. Зокрема, окупанти активно діють на півночі від цього селища, у районі Синьківки, Радківки та Голубівки.
"Коли російські військові обирають ті чи інші дії, вони на щось розраховують. Бойові дії плануються, орієнтуючись не на адміністративну мапу території, а на географічну, фізичну, рельєфну. Вони обирають найбільш зручні місця для просування. Так само і ми обираємо місця, де ворог намагатиметься просуватися із найбільшою імовірністю з урахуванням особливостей місцевості. Так вчиняє будь-яка армія і в наступі, і в обороні. Для ведення бойових дій адміністративні мапи не мають жодного сенсу", – наголосив Гетьман.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...