За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), "Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу", передають Патріоти України.
"Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області".
Японський телеканал NHK, посилаючись на численні джерела, знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, повідомив 8 лютого, що Росія погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.
NHK зазначає, що Росія, як і раніше, неохоче допомагає Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі Сполученими Штатами Америки та ускладнити відносини з Китайською Народною Республікою.
Президент України Володимир Зеленський 8 лютого зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників, а 7 лютого повідомив агентству Reuters, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.
Українська бригада, що діє в Курській області, опублікувала 8 лютого відео, на якому, як повідомляється, північнокорейські війська проводять атаки разом з російськими військами в Курській області.
Південнокорейські джерела нещодавно повідомили, що Росія вивела північнокорейські війська з поля бою в Курській області в середині січня 2025 року, можливо, для відпочинку і відновлення або для того, щоб переосмислити, як Росія використовує ці війська.
"За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу".
"6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу".
Росія тимчасово зменшила інтенсивність ударів по Україні, оскільки накопичує ресурси для масованої атаки із залученням до 1000 повітряних цілей. Про це заявив ексофіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський в етері "24 Каналу", передають Патріоти Україн...
Президент США Дональд Трамп відмовився від початкового плану, оголошеного у понеділок, згідно з яким США передавали б Україні системи Patriot з власного запасу, а Німеччина покривала би ці витрати. Останні кілька днів тривають конфіденційні переговори ...