Не варто очікувати, що російські ракети повністю закінчаться. Деяку номенклатуру вони можуть ще виробляти. . Як відзначити військовий експерт Олександр Коваленко, поняття "закінчуються" досить парадоксальне, адже на озброєнні російських окупаційних військ є поновлюване і не поновлюване ракетне озброєння, передають Патріоти України.
"Відновлюване-це те ракетне озброєння, яке Росія може виробляти, хоча і з труднощами", - говорить Коваленко. Так, за словами експерта, до відновлюваних ракет відносяться: Х-101, КР "Калібр", х-59, 9м723 і 9м728.
"Загалом, ті, виробництво яких налагодили, або підтримували в період вже РФ. Але, в цей період вони інтенсивно модернізувалися і створювалися, використовуючи Іноземні комплектуючі, зокрема, мікросхеми, мікрочіпи, напівпровідники і т.д. і тепер, в епоху санкцій, цих поставок немає", - зазначив експерт.
Але, наприклад, зараз Росія взагалі не може зараз виробляти ракети Х-47м "Кинджал" оскільки в їх складі понад 130 іноземних комплектуючих. В основному-Електроніка. Більшу частину цих комплектуючих Росії постачав світовий лідер інтегральних мікросхем з США-Analog Device. Без американських мікросхем виробництво "кинджалів" у Росії неможливе, каже Коваленко.
Що ж до виробництва КР "Калібр", Х-101, Х-59, то в умовах санкцій виробники ракет розраховували в перші місяці війни на свої запаси, але запаси стали вичерпуватися і тепер єдина надія – контрабанда.
"Контрабандні поставки рідкісні і не забезпечують виробництво необхідною кількістю запчастин і мікросхем. Згідно з наявною інформацією, сполучною ланкою в цій контрабанді є Таджикистан, а так само Іран, який отримує мікросхеми з Китаю. Тобто, Росія може виробляти вищезгадані ракети, але з паузами у виробництві і штучно. В умовах повномасштабної війни для Росії потреба в цих типах ракет десяток на добу, реальний виробничий потенціал - 2-3 ракети на тиждень при наявності всіх необхідних складових", - пояснив Коваленко.
Так само, за його словами, виникає ще одна проблематика застосування і накопичення Росією ракет – це зняття їх зі зберігання і відправка на пускові майданчики.
"Після зберігання, найчастіше, кожна ракета вимагає технічного обслуговування, як мінімум, а не рідко і ремонту – це час. Потім доставка, яка так само займає певні терміни. Тобто обстрілювати Україну Росія зараз може не сотнею ракет щодня і по 2-3 тисячі за місяць, а кілька десятків з періодичністю приблизно 2-3 тижні", - говорить Коваленко.
Крім того, варто відзначити, що не поновлюване – це ракетне озброєння яке дісталося Росії у спадок від СРСР і, яке вона не здатна виробляти. Це, наприклад, ракети Х-22. Технічно і технологічно росіяни не можуть відновити виробничі лінії цих ракет.
"Тобто, це саме та ракетна зброя, яка дійсно повноцінно закінчується і в якийсь момент їх не стане взагалі. Якщо не сказати більше-вони вже закінчилися. Ось приблизно така ситуація з ракетами, які і закінчуються, по ряду найменувань, і не закінчаться ніколи, оскільки є їх виробництво, але вельми проблематичне", - зазначив експерт.
Європейські чиновники домагаються від нової адміністрації президента США Дональда Трампа зобов'язань щодо участі в гарантіях безпеки для України, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами анонімних джерел видання, союзники загал...
Бійці Повітряних сил змогли захопити у полон російських солдатів під час одного з боїв на початку повномасштабного вторгнення. Це сталось на околицях Харкова, передають Патріоти України з посиланням на Повітряні сили. Як розповів офіцер Повітряних Сил ...