Зосередженість військово-політичного керівництва України на сухопутному сегменті призвела до того, що морському напрямку не надається належної уваги. У результаті питання забезпечення ефективного контролю за надводною та підводною обстановкою в умовах постійної загрози подальшої агресії РФ з кожним днем набуває більшої актуальності й потребує швидких рішень вважає аналітик Антон Міхненко, зазначають Патріоти України.
РФ таємно формує нову загрозу "з-під води", готує підводний плацдарм для тотального контролю за Чорним морем. Здійснюється розробка ешелонованої системи висвітлення надводної та підводної обстановки з розробкою та впровадженням новітніх гідроакустичних систем.
Ця загроза потребує уваги, аналізу, висновків та контрдій з боку України. Але як саме?
Український флот після втрат навесні 2014 року перебуває у стані постійної стагнації – корабельний склад скорочено до мінімуму; усі бази знаходяться в межах досяжності авіації й ракетних систем панівних сил противника; питання поповнення корабельного складу вирішується повільно і безсистемно, і до того ж невідомо, під рішення яких саме бойових завдань і у яких акваторіях Чорного або Азовського морів.
Його перевага в керованій ракетній зброї морського, повітряного та наземного базування дозволяє йому уражати морські й берегові цілі на всю глибину території України без входу в зону ураження вогневих засобів Збройних сил України, й безперешкодно здійснювати маневр силами й вогнем з можливістю нарощувати зусилля на визначених напрямках.
Разом з цим, Чорноморський флот в рамках підготовчих дій з проведення проти України військової операції здатний забезпечити перекидання морем ДРГ та проведення висадки морського десанту на узбережжя материкової України після нанесення противником ракетно-бомбових ударів по важливих об’єктах Збройних сил України й критичної інфраструктури.
Все це зумовлює необхідність гарантованого своєчасного викриття намірів і дій противника шляхом створення в інтересах навіть не ВМСУ, а усіх зацікавлених відомств єдиної спільної міжвідомчої системи висвітлення повітряної, надводної й підводної обстановки на морському напрямку.
Вже багато років в країні піднімається питання щодо розбудови сучасної системи висвітлення надводної та підводної обстановки в акваторії Чорного й Азовського морів, а також басейнах річок Дніпро і Дунай.
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...