Українська військова Ірина Цвіла, яка воювала у складі батальйону "Січ" та "Легіону Свободи", загинула в боротьбі за Україну під Ірпенем на другий день широкомасштабного вторгнення – 25 лютого. Попрощалися із захисницею 15 жовтня під Києвом, передають Патріоти України.
52-річна військова загинула внаслідок танкової атаки російських загарбників. А разом із нею загинув і її коханий чоловік, з яким вона пліч-о-пліч боронила простори своєї рідної держави. Її історію розповів "Обозреватель".
Ірина Цвіла до подій на Майдані була вчителькою початкових класів, викладала у київській міжнародній школі "Меридіан". Пізніше вона змінила професію і стала дизайнеркою ландшафтів – вона створювала сади троянд й оранжереї.
У 2013 році активно брала участь у Майдані, а 2014-го року вирушила на фронт захищати Україну. Вона воювала добровольцем у складі батальйону "Січ".
Коли повернулася додому з фронту, продовжила розводити троянди. Проте її захоплення розширилися, і крім вирощення квітів Ірина ще й увіковічнювала їх у прикрасах. Разом з донькою вони назвали свій бренд прикрас Verba Workshop – жінка дуже хотіла обрати саме таку назву, від якої віяло б українськими нотками.
Прикраси з квітів вона створювала, заливаючи їх ювелірною смолою. Так виходили сережки, каблучки, браслети і багато чого іншого.
"Мама продовжувала життя квітам, які мають долю в'янути. Запечатувала і робила вічними те, що тішило лише короткий проміжок часу. Перетворювала на прекрасне все, до чого торкалася, і наповнювала добротою серця людей навколо себе. А головне – боролася", – розповіла донька Ірини.
Своїми спогадами про Ірину Цвілу поділилася також її знайома Вікторія Довгань. Жінки познайомилися кілька років тому – їхали разом "Блаблакаром" із Полтави до Києва.
"Ірина тоді була тимчасово у мирному житті, але душею на війні. Пам'ятаю, що дорогою вона вирішувала по телефону купу волонтерських питань, і з перших секунд стало зрозуміло, з якого виміру була ця людина. Потім ми познайомилися, і відразу виникло відчуття, що це людина, яку ти знаєш усе своє життя, що це споріднена душа", – розповіла Вікторія.
Вона зазначає, що Ірина була незламним воїном, але в її душі завжди жила любов до краси. До війни, яка розпочалася 2014 року, Ірина займалася розведенням троянд, адже дуже їх любила. Потім, після повернення з фронту, вона повернулася до цього заняття, але вже просто для себе. Жінка відновлювала свій сад, збираючи унікальні квіти по всій Україні, і створювала унікальні прикраси.
Ірина Цвіла загинула внаслідок танкового удару окупантів під Ірпенем. З нею загинув і її коханий чоловік, який теж був військовим.
"Пам'ятаю, як уранці 24 лютого я написала повідомлення про те, що Карфаген (Росія) має бути зруйнований. Й Іра перша на нього відреагувала. Її сторінка цього дня теж рясніла закликами стати на захист Батьківщини всіх, хто вміє і може це робити. А наступного дня нас просто прибила страшна звістка – Іринки більше немає. Вона разом зі своїм коханим загинула у бою за рідну Київщину", – згадує про неї Вікторія.
Ірину Цвілу у жовтні посмертно було нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...