Ще у 1990-х атомний крейсер Тихоокеанського флоту ВМФ РФ "Адмирал Лазарев", що належав до проекту 11442 став небоєздатним. Ще в 1999 році керівництво російського флоту запланувало передати цей атомохід на утилізацію: на відновлення боєздатності грошей все рівно не було, зазначають Патріоти України.
Втім, цей намір РФ почала втілювати лише у 2021 році. У лютому 2021 року державна корпорація "Росатом" уклала контракт із "30 судостроительным заводом" на утилізацію атомного ракетного крейсера "Адмирал Лазарев".
За умовами угоди, корабель мають поставити на утилізаційний стапель максимум в серпні 2021 року, усі роботи по демонтажу крейсера мають бути завершені до 30 листопада 2025 року. Вартість робіт при цьому складе п’ять мільярдів рублів або ж 67,5 мільйонів доларів.
"Адмирал Лазарев" із 2002 року стояв на відстої в акваторії поблизу населеного пункту Дунай, звідти корабель і вивели 30 квітня цього року на утилізацію, яку має виконати той самий "30 судостроительный завод".
Тихоокеанський флот РФ мав два атомні крейсери проекту 1144. Другий корабель такого типу – "Адмирал Ушаков" мали відправити на утилізацію ще в 2015 році, але по факту – крейсер досі чекає виводу на утилізаційний стапель.
Цей корабель уже 22 роки не виходив у море та уже восьмий рік стоїть біля причальної стінки заводу "Севмаш" на модернізаційних роботах. Спочатку дедлайн по оновленню цього атомохода був призначений на 2021 рік, тепер же – на 2023 рік.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...