"Захід має поставити себе на військові рейки": У Латвії закликали збільшити постачання зброї в Україну

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що Захід повинен постачати Україні зброю стільки часу, скільки потрібно, щоб перемогти Росію. Він закликав європейські країни виявити "стратегічну стійкість", передають Патріоти України.

За словами міністра, війна РФ проти України може затягнутися на місяці та навіть роки, пише The Telegraph. Тому, упевнений чиновник, Захід має поставити себе на військові рейки.

"Я думаю, що ми приходимо до деякого розуміння того, що нашій військовій промисловості необхідно нарощувати виробництво. На жаль, подобається нам це чи ні, але через Росію ми знову опинилися в ситуації, коли військова оборона є пріоритетом для Європи та для НАТО", – зазначив Рінкевичс.

Він сказав, що в країнах Східної Європи вже закінчуються танки та озброєння радянських часів, які раніше були відправлені до Києва.

Водночас деякі країни вже почали постачати Україні сучасну зброю, але, як попередив Рінкевичс, ще необхідно зробити набагато більше: збільшити постачання зброї та підтримувати тиск на Москву за допомогою санкцій.

"Наш досвід роботи з війнами показує, що ви точно знаєте, коли вони починаються, але ніколи не зможете передбачити, коли вони закінчаться", – додав він.

Також міністр сказав, що деякі країни мають "психологічні труднощі" під час проведення жорсткої лінії щодо Москви, але додав, що необхідно домогтися миру.

"Росія заговорить лише тоді, коли буде два елементи. По-перше, коли вони зрозуміють, що воєнний наступ зупинено, а по-друге, коли їх відкинуть українські війська", – сказав він.

Рінкевичс також прокоментував слова президента Франції Еммануеля Макрона про "неприпустимість приниження" Росії.

"У нас є деякі лідери Західної Європи, які телефонують Путіну. Якщо у них є вільні вихідні, і вони думають, що це найкращий спосіб провести вечори, намагаючись зрозуміти спосіб мислення Путіна, добре. Але хіба це має велике значення на війні? Хіба допомагає? Я не бачу, щоб це якось вплинуло на поведінку Росії. Чесно кажучи, мені байдуже, хто кому телефонує, але мені важливо, щоб ми продовжували озброювати Україну настільки, наскільки ми можемо", – сказав Рінкевичс.

Міністр додав, що в Росії, як і раніше, існує громадська підтримка війни, і це необхідно змінити. На запитання, чи можна забезпечити мир, поки Путін залишається при владі, він сказав, що залишить це на розсуд аналітиків. Але додав: "Іноді режими, які сьогодні виглядають дуже стабільними, раптом дуже швидко руйнуються. Історія показує, що це може швидко змінитись".

Перша танкова армія РФ втратила у Харківській області понад 500 одиниць важкої техніки

неділя, 2 жовтень 2022, 6:37

Перша танкова армія Росії втратила на війні в Україні щонайменше 524 одиниці військової техніки. Її підрозділи з перших днів війни активно брали участь у бойових діях на Харківському напрямку. Про це повідомив автор Telegram-каналу "Досьє Шпигуна", у р...

ЗСУ тиснуть не лише під Лиманом: Під Херсоном окупанти за добу втратили 16 танків

неділя, 2 жовтень 2022, 6:14

Дослівно: "Нашою авіацією нанесено 9 ударів по ворогу, а ракетно-артилерійськими підрозділами відпрацьовано близько 550 вогневих завдань, зокрема по ворожих логістичних центрах та районах зосередження живої сили й техніки. . Втрати ворога за бойовий ...