Українські війська перемагали ЗС РФ, маючи сучасні зразки західної зброї. Коли з'явились перебої з військовою допомогою, це почали компенсувати більшим використанням дронів. Це дозволяє і далі конкурувати з ЗС РФ, але немає можливості наростити зусилля. Про наслідки проблем зі зброєю розповіли аналітики Інституту вивчення війни у звіті, опублікованому 14 лютого, передають Патріоти України.
Аналітики пояснили, що ЗСУ винайшли спосіб, який дає можливість конкурувати з переважаючими силами противника. ЗС РФ дійсно має більше живої сили і техніки, але їй протистоять "більш досконалими системами та обладнанням". Однак ця перевага зникне, якщо й надалі будуть перебої з постачанням західної зброї, підсумовується у звіті.
"Тривалі затримки допомоги Заходу в галузі безпеки підірвуть ці зусилля", — написали на порталі. Висновки аналітиків ґрунтувались на поясненнях, які заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк дав військово-політичному оглядачу проєкту "Інформаційний спротив" Олександру Коваленко.
Військовий перелічив, яке саме озброєння допоможе Україні. По-перше, це високоточні снаряди та ракети, які дають можливість діставати до тилових баз противника. Подібна зброя промахується не більш як на 10 метрів. По-друге, потрібно мати "роботизовані безпілотні платформи", а також РЕБ та засоби розвідки. Про ефективність цього виду зброї свідчить, наприклад, знищення російських кораблів у Чорному морі.
Однак ЗСУ досягатимуть успіху лише у том випадку, якщо західної зброї буде достатня кількість, а з цим питанням не все гаразд, зауважив Гаврилюк.
"За рахунок сучасних засобів ми маємо перевагу у контрбатарейній боротьбі. Але для того, щоб отримати перевагу на фронті за рахунок технологічної зброї, нам потрібно її значно більше, і за широкою номенклатурою".
Будь-яка кількість безпілотників не замінить артилерію: саме артилерійський снаряд здатен завдати дійсно великих втрат противнику, впевнений працівник Міноборони. Тим часом зі снарядами, які мають надавати західні партнери, є проблеми, — пролунало під час розмови військового з Коваленком.
"Європейські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ) після завершення "холодної війни" впродовж тривалого часу не отримували великих замовлень. Схоже, окрім росіян, ніхто не готувався до довготривалих війн".
У Повітряних Силах створено спеціальну комісію. Вона вже працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів, передають Патріоти України. Про це йдеться в повідомлен...
Росія готова вести переговори лише на три теми – юридичне визнання територіальних загарбань, відмова України від членства в НАТО, заморожені активи та санкції. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив у проєкті "Ремо...