Захід "проспав" формування у себе розгалуженої мережі російських шпигунів, агентів впливу і цілих команд підготовлених бойовиків. Коментуючи публікацію The Financial Times про підготовку диверсій у Європі, український воєнний аналітик Олександр Коваленко відзначив певну запізнілість, з якою з'явилася ця стаття, передають Патріоти України.
"У Європі вже існує сформована, структурована, добре організована російська агентурна мережа. Причому, не можна сказати, що про її формування європейські спецслужби не знали. Вони не тільки про це знали, а й вельми толерантно, стримано спостерігали за її формуванням і розширенням", - пише Коваленко.
За його словами, російські спецслужби десятиліттями займалися інфільтрацією своїх агентів у найрізноманітніші верстви населення Європи. Агенти засилалися, зокрема, під виглядом політичних біженців і звичайних економічних мігрантів. Аналітик зазначає, що західні спецслужби забили на сполох тільки тоді, коли мова зайшла про активізацію цієї розгалуженої мережі.
Коваленко також наводить приклад того, які методи використовувала Росія для створення своєї агентурної мережі.
"Кілька років тому в Німеччині і загалом у Європі, стала дуже популярною мережа бійцівських клубів "Система", засновниками якої були вихідці з Росії. Цю мережу, організатори якої здавалися просто звичайними ентузіастами, активно використовують розвідслужби Росії для вербування агентів з найбільш радикального прошарку населення. За оцінками експертів, під контролем спецслужб РФ у Німеччині є від 250 до 300 активних, підготовлених бойовиків", - розповів Коваленко.
Аналітик підкреслює, що російські мігранти становлять серйозну небезпеку для країн Європи: вони не тільки вербують місцевих радикалів, а й самі є потенційними диверсантами і терористами.
"Щорічно Москва на утримання цих мереж виділяє мільярди доларів і, незважаючи на санкції та погіршення економічної ситуації в країні, не планує урізати утримання своїх "легіонерів" у Європі. Особливо зараз, коли їхня активізація для Кремля не просто життєво важлива, а кажучи, як воно є - питання його виживання!" - наголосив Коваленко.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: