У 2021 році Росія завершить розробку робота "Маркер", який має отримати систему голосового управління. Це – ще одна спроба РФ зробити боєздатну роботизовану платформу. Водночас на Заході нову російську розробку назвали "рецептом катастрофи", зазначають Патріоти України.
Росія розробляє безпілотні наземні роботизовані системи з голосовим управлінням. Такі системи будуть отримувати команди від командирів "так само, як і люди-солдати", розповідає Олег Мартьянов, голова російського Національного центру розвитку технологій й базових елементів робототехніки.
Система голосового управління буде інтегрована в російський бойовий робот "Маркер", розробка якого має бути завершена у 2021 році. Як стверджує Мартьянов, спочатку розробники обрали для робота систему управління за допомогою електронного планшета, але згодом вирішили розвивати саме голосове управління.
"Наша мета – навчити робота виконувати задачі самостійно, на значній відстані від оператора, яка визначається запасом ходу робототехнічних платформ", – розповідає Мартьянов. За задумом розробників, знаходячись на значній відстані від оператора, роботизована платформа повинна вміти уточнити свій маршрут і місцерозташування цілей за допомогою розвідувального квадрокоптера, який знаходиться на борту самого робота.
Тут варто згадати, що Росія вже має досвід розробки бойових роботизованих платформ – гусеничних машин, озброєних 30-мм гарматою та протитанковими керованими ракетами. Йдеться про російського бойового робота "Уран-9", який пройшов бойові випробування в Сирії. У результаті тестувань розробки у зоні бойових дій виявилося, що робот неспроможний виконувати задачі на полі бою.
Але невдовзі після "поразки" в Сирії російські ЗМІ повідомили, що розробники усунули всі недоліки, і в січні 2019 робот "Уран-9" прийняли на озброєння російської армії.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...