Після кількох місяців фактичної окупації частини Херсонської області російські загарбники почали розселятися у квартири та будинки заможних українців. Стосується це як тієї нерухомості, яку покинули господарі, так і житла з якого люди не виїжджали, передають Патріоти України.
За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, на початкових тижнях окупації вищий командирський склад загарбницької армії жив на території Криму. Згодом генерали почали дедалі частіше залишатися безпосередньо на Херсонщині. Однак переважно на тій території, де розміщувалися їх штаби.
Звісно, фіксувалися деякі факти "віджимання" житла українців та заселення у квартири та будинки, але вони були більш поодинокими. Здебільшого "націоналізацією" покинутого житла займалися місцеві колаборанти.
Паралельно з мародерством та "віджиманням" житла в українців окупаційна адміністрація на Херсонщині продовжує займатися фактичною крадіжкою агропродукції. Для того, аби фермери продовжували свою роботу та могли забезпечити Росію врожаєм, окупанти не відбирають все, а пропонують продати їм зерно за 80 – 85 доларів за тонну (близько 2500 гривень за курсом НБУ). При цьому вартість пшениці на вільній території України та в Криму складає 250 доларів (близько 7350 гривень за курсом НБУ), тоді як світова ринкова ціна за тонну пшениці з фрахтом та страхуванням сягає позначки у майже 400 доларів (майже 11800 гривень за курсом НБУ).
Крім того, російські загарбники повним ходом намагаються організувати освітній процес на майбутній навчальний рік. Окупанти почали схиляти до співпраці вчителів та викладачів, а також проводити батьківські збори. Подібне спілкування завжди проходить фактично під дулами автоматів, але місцеві педагоги здебільшого не погоджуються на співпрацю.
Окупанти вже провели приблизні підрахунки вчителів, які нікуди не виїхали, та які готові продовжувати працювати у навчальних закладах, та зрозуміли, що існує критична нестача шкільних педагогів. Для заміщення персоналу загарбники вирішили привезти на Херсонщину студентів з Новосибірська. Їм пропонують виплату 7 тисяч рублів на добу, оплату проїзду та проживання.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: