Міністерство освіти і науки України пропонує створити систему співфінансування освітнього процесу. Гранти призведуть до таких не дуже популярних заходів, як здорожчання навчання у закладах вищої освіти, адже якісний процес має бути дорогим. Про це сказав заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, передають Патріоти України.
"Я не уявляю собі, як викладач і як людина, яка трошечки розуміється на фінансовій частині університетського менеджменту, не розумію, як можна підготувати будь-якого фахівця вищої освіти за 25 тис. грн. А в нас є заклади вищої освіти, які таке пропонують", – сказав він.
Винницький зауважив, що така вартість може свідчити лише про "купівлю диплома".
"Маємо на сьогодні реальну статистику по Європі, скільки коштує вища освіта в яких країнах. Навіть у найбідніших країнах Європи (це Румунія і Болгарія) менше ніж за 3000 євро не буває підготовки. 3000 євро – це найменше. А коли ми говоримо про Німеччину, то це 6000-8000 євро на рік для того, щоб підготувати одного студента.
Сьогодні в нас середня ціна – 1000 євро. Фактично виходить 46 000-47 000 гривень. Це означає, що в нас викладачі мало заробляють. Це означає, що в нас освіта низької якості, тому що, очевидно, викладачі не особливо зацікавлені. Нам треба підіймати середню вартість підготовки одного фахівця. Ми можемо це сказати, знову ж таки, в дуже соціалістичний спосіб. Давайте держава надрукує грошей і…", – каже Вінницький.
За його словами, Україна не має більше грошей, щоб вкладати в освіту. Відповідно, необхідно створювати систему співфінансування, залучивши приватний сектор. "Держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Відповідно, нам треба створювати систему співфінансування. Частково піде від держави, частково від приватного сектора. І в цей спосіб освіта стане дорожчою – освіта стане якіснішою", – зазначив Вінницький.
Заступник міністра освіти і науки запропонував підвищити середню вартість підготовки одного студента в Україні. "Це може звучати дещо дивно, і це довготривалий процес, ми маємо підіймати середню вартість підготовки одного студента. Це думка не дуже популярна, але це ще одна з речей, яка стоїть за грантами. Тут не тільки про справедливість – тут насправді й про якість", – сказав він.
Екс-командувач армії США в Європі Бен Ходжес назвав переломний момент у війні в Україні. І жодна система озброєнь не є вирішальним фактором для нього. Таку думку він висловив в коментарі для матеріалу РБК-Україна, передають Патріоти України. "Єдиним пе...
Російський військовий вийшов на зв'язок з партизанським рухом у Донецькій області. Він здав їм місце розташування ворожої ППО, передають Патріоти України з посиланням на партизанський рух "АТЕШ". Як розповіли в "АТЕШ", з ними зв'язався військовий зі с...