Міністерство освіти і науки України пропонує створити систему співфінансування освітнього процесу. Гранти призведуть до таких не дуже популярних заходів, як здорожчання навчання у закладах вищої освіти, адже якісний процес має бути дорогим. Про це сказав заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, передають Патріоти України.
"Я не уявляю собі, як викладач і як людина, яка трошечки розуміється на фінансовій частині університетського менеджменту, не розумію, як можна підготувати будь-якого фахівця вищої освіти за 25 тис. грн. А в нас є заклади вищої освіти, які таке пропонують", – сказав він.
Винницький зауважив, що така вартість може свідчити лише про "купівлю диплома".
"Маємо на сьогодні реальну статистику по Європі, скільки коштує вища освіта в яких країнах. Навіть у найбідніших країнах Європи (це Румунія і Болгарія) менше ніж за 3000 євро не буває підготовки. 3000 євро – це найменше. А коли ми говоримо про Німеччину, то це 6000-8000 євро на рік для того, щоб підготувати одного студента.
Сьогодні в нас середня ціна – 1000 євро. Фактично виходить 46 000-47 000 гривень. Це означає, що в нас викладачі мало заробляють. Це означає, що в нас освіта низької якості, тому що, очевидно, викладачі не особливо зацікавлені. Нам треба підіймати середню вартість підготовки одного фахівця. Ми можемо це сказати, знову ж таки, в дуже соціалістичний спосіб. Давайте держава надрукує грошей і…", – каже Вінницький.
За його словами, Україна не має більше грошей, щоб вкладати в освіту. Відповідно, необхідно створювати систему співфінансування, залучивши приватний сектор. "Держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Відповідно, нам треба створювати систему співфінансування. Частково піде від держави, частково від приватного сектора. І в цей спосіб освіта стане дорожчою – освіта стане якіснішою", – зазначив Вінницький.
Заступник міністра освіти і науки запропонував підвищити середню вартість підготовки одного студента в Україні. "Це може звучати дещо дивно, і це довготривалий процес, ми маємо підіймати середню вартість підготовки одного студента. Це думка не дуже популярна, але це ще одна з речей, яка стоїть за грантами. Тут не тільки про справедливість – тут насправді й про якість", – сказав він.
Переговори між лідерами України, Росії та США можуть перетворитися на справжню психологічну баталію. Особливою перевагою може стати досвід українського президента Володимира Зеленського у спілкуванні з його американським колегою Дональдом Трампом. Про ...
Офіцер Головного управління комунікацій Збройних сил України Дмитро Лиховій пригадав події початку повномасштабного вторгнення РФ, зокрема, те, як ворожі танки їхали захоплювати Київ. Про це речник ЗСУ згадав на тлі заяв президента США Дональда Трампа ...