Президент Володимир Зеленський надав громадянство України 14 іноземцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності, суверенітету і незалежності держави, інформують Патріоти України.
Зеленський запевнив, що це лише перші рішення про надання громадянства України тим, хто захищав суверенітет і територіальну цілісність держави. Наступні рішення будуть ухвалені, коли надійдуть матеріали від Міграційної служби і будуть розглянуті у встановленому порядку.
Що відомо про іноземців, яким Зеленський надав громадянство України?
23-річна росіянка з П’ятигорська Юлія Толопа з позивним "Валькірія" з 2014 року воювала проти проросійських бойовиків на Донбасі. У 18-річному віці, у 2014 році, Толопа подивилася по телевізору про події Євромайдану і вирішила все побачити на власні очі.
Після окупації Криму та початку війни на Донбасі Юлія пішла добровольцем у батальйон "Айдар". Потім – у батальйон "Донбас" та 16-й батальйон 58-ї бригади.
"Валькірія" була штурмовиком, командиркою БМП, звільняла Луганщину, займалась аеророзвідкою, отримала численні поранення та контузії.
В Україні Юлія народила доньку Мирославу, якій зараз 2 роки. У 2016 році "Толопа" склала військову присягу на вірність Україні. У Росії проти військової відкрито кілька кримінальних справ.
Дмитро Бєлогорцев – громадянин Білорусі, боєць українського добровольчого батальйону "Донбас" з позивнім "Лісник". Боєць живе в Україні ще з 2007 року, але мав лише посвідку на проживання.
Рудольф Єгоренко – родом з білоруського Гомеля. З 2014 року брав участь у бойових діях на сході України у складі добровольчого батальйону "Донбас". Після звільнення з батальйону Єгоренко звернувся по українське громадянство до Державної міграційної служби, але отримав відмову, яку безрезультатно оскаржував у судах. Тож бійцеві довелося отримувати статус біженця в Польщі, адже повернутися додому він вже не міг.
Валерій Колот – доброволець батальйону "Донбас" родом з Білорусі. На передовій – від самого початку бойових дій на сході України. Після "Донбасу" проходив службу в полку "Дніпро-1". На початку 2017 року підписав контракт на службу в ЗСУ, проте досі не міг отримали українське громадянство.
Мераб Концелідзе – учасник АТО, уродженець Грузії, який вже понад 10 років проживає в Калуші на Івано-Франківщині, але досі не міг домогтися отримання українського громадянства. Воював у складі добровольчого батальйону "Донбас" і був поранений під Іловайськом. Грузин спочатку був учасником Євромайдану в Києві, а потім добровольцем пішов у військо.
Концелідзе має нагороду "Брат за брата" від УНА-УНСО і Благодійного американського фонду FRAC.
Мамука Музашвілі – доброволець війни на Донбасі родом з Грузії, член "Грузинського легіону".
Юрій Савілов – доброволець війни на Донбасі родом з Росії, заступник командира батальйону "Донбас.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...