Конституційний суд просили, щоб рішення щодо електронного декларування було після місцевих виборів. Про це в інтерв'ю сказав колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка, повідомляють Патріоти України.
"Президент не прорахував наслідки рішення суду. Про проєкт йому доповідали. За моєю інформацією, з Офіса президента контактували з Конституційним судом і просили, щоб рішення було після місцевих виборів.
Але це рішення було сприйнято як зрада або невиконання домовленостей між судом і президентом. Спершу дії Зеленського були рішучі – скликав Раду національної безпеки й оборони, вніс у парламент законопроєкт про розпуск Конституційного суду. Пішов на телебачення і спробував сформувати суспільну думку, яка підтримувала би його дії. Але потім зник. Це б'є по його іміджу і в Україні, і за кордоном. Міжнародні партнери починають сумніватися, чи насправді президент хоче вирішувати проблему.
Не варто забувати, що Зеленський – актор. Може вдавати, що чогось хоче. А насправді політичної волі могло й не бути", - сказав ексгенпрокурор.
За словами Рябошапки, зараз Конституційний суд - "авантюристський". "Ним диригують трохи олігархи, трохи росіяни. Десь вони намагаються домовлятися із Зеленським. Ми не можемо спрогнозувати, яке рішення Конституційний суд ухвалить завтра", - каже колишній генпрокурор та вважає, що склад КСУ треба розпустити, а рішення суду має бути визнано нікчемним.
"Нам потрібно "обнулити" цю історію та обрати нових чесних і професійних суддів. Але так виглядає, що влада хоче порозумітися із КСУ – "Слуга Народу" намагається "пропхати" своїх кандидатів до Конституційного суду. Це означає, що владу, мабуть, влаштовує такий склад суду - будуть з ними домовлятися, шукати, як співіснувати", - говорить Рябошапка.
"Хорошого варіанту немає. Залишаються або поганий або дуже поганий виходи із кризи. Але будь-який вихід це краще, аніж залишатись у кризовій ситуації на невизначений період часу", - каже він.
За словами Рябошапки, більшості політиків тепер непотрібно відновлювати дію антикорупційного законодавства. Їх влаштовує, що немає електронного декларування.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...