"Так колишній спікер російської Державної Думи відреагував на слова одного з українських представників у контактній групі Олексія Резнікова про те, що Київ до наступної зустрічі в "нормандському форматі" збирається підготувати зміни до Мінських угод.
Гризлов вважає, що самі заяви про можливість змін в Мінських угодах - зауважте, не навіть не правки, а просто заяви про правки - носять "провокаційний характер" і можуть "ускладнити ситуацію на Донбасі". "Будь-які київські заяви про перегляд приносять Україні тільки шкоду - і за попередні роки в цьому можна було неодноразово переконатися" - зазначив російський представник.
Назвати цю реакцію Гризлова передбачуваною - означає нічого не сказати взагалі. Те, що Росія не збирається брати участь у перегляді Мінських угод, було добре відомо і до зустрічі в Парижі. А після неї російська позиція могла тільки погіршитися - тому що не було капітуляції, на яку розраховував Путін.
Напередодні зустрічі в Парижі Володимир Зеленський міг жити у фантазіях щодо того, що Володимир Путін хоче завершити війну на Донбасі - потрібно тільки з ним зустрітися і поговорити. А радники Зеленського могли давати своїм російським конфідентам будь-які запевнення щодо "конструктивності" начальника - тільки щоб задовольнити його безглузде бажання і влаштувати зустріч з Путіним.
Але тепер - все. Ця зустріч вже була. У небажанні Путіна завершувати конфлікт можна було переконатися. Потрібно просто покинути простір комфорту, в якому недосвідчений Зеленський разом зі своїми інфантильними прихильниками перебував після президентських виборів. Потрібно перебиратися з політичного дитячого садочку хоча б до першого класу середньої школи. Досить вже!
Потрібно визнати, що Путін зацікавлений у продовженні конфлікту для того, щоб мати важіль тиску на Україну і не збирається його закінчувати. Потрібно зрозуміти, що війна почалася і продовжується тому, що Росія хоче повернути Україну в свою зону впливу, а не тому, що в цій війні були зацікавлені Порошенко, "націоналісти" і "бариги". Треба зауважити, що конфлікт буде тривати, якими б не були ілюзії багатьох українських громадян. І завдання української влади - мінімізувати наслідки продовження цього конфлікту. Простіше кажучи - виключити саму можливість розширення агресії, кріпити обороноздатність, вживати заходів щодо зміцнення української ідентичності. Простіше кажучи - щоб уже кожному стало ясно - армія, мова, віра.
Так, пане Зеленський, те, з чим ви боролися під час своєї передвиборної кампанії, має стати змістом вашого президентства - якщо, звичайно, ви не хочете великої війни і втрати нових територій. І потрібно чесно сказати про це своїм прихильникам. Звичайно, серед цих прихильників багато недалеких і наївних людей, які нічого не зрозуміють. Але багато хто з них вам повірить. І головне - вашу чесність оцінять ваші опоненти.
А всі ці післяпаризьські судоми - всього лише доказ того, в якому глухому куті ви опинилися. Навіщо готувати зміни в угоди, які ніхто, крім вас, не збирається міняти? Навіщо імплементувати "формулу Штайнмаєра" до закону, який все одно ніколи не буде працювати? Навіщо все це?
Це - імітація діяльності. А захист країни, державне будівництво - це не кіно, а реальність. Досить вже жити в дитячих фантазіях і імітувати діяльність, в якій ви не можете розібратися. Надійшов час будувати і захищати нашу країну".
Дослідження КМІС показало, що незважаючи на війну, більшість українців продовжують відчувати себе щасливими. Але порівняно з 2021 роком, рівень щастя знизився. Про це заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в ...
Колишня посол США в Україні Бріджит Брінк написала колонку у виданні Detroit Free Press, де прямо заявила, що подала у відставку на знак протесту проти політики президента Дональда Трампа щодо Росії. Вона стверджує, що не могла чинити тиск на жертву – ...