Зеленський розповів про передачу Україні катерів для захисту "зернового коридору"

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що кілька держав вже передають нашій державі морські катери для супроводу кораблів, які курсують "зерновим коридором" у Чорному морі.

Про це Зеленський сказав на прес-конференції після проведення міжнародного саміту Grain from Ukraine.

Глава держави наголосив, що "зерновий коридор" у Чорному морі працює, але існують різні виклики.

"Що Росія може сьогодні зробити - максимально блокувати цей коридор, але я вважаю, що впливу такого потужного у неї на цей коридор на сьогодні немає", - повідомив Зеленський.

Він сказав, що Україна налагодила взаємини з Болгарією, Румунією та Туреччиною для функціонування цього коридору.

"У нас є домовленості з Британією, яка займається страхуванням цього коридору. Повинні бути відповідні результати. Далі у мене є домовленість з кількома державами щодо потужного супроводження конвою українцями, але на іншій техніці. Тобто нам передадуть і передають вже відповідні морські катери", - наголосив Зеленський.

Крім того, глава держави зазначив, що збільшуються об'єми перевезення зерна залізницею через Молдову і Румунію. Очікується, що залізницею до кінця року буде перевезено 4 млн тонн зерна.

Водночас Україна передала міжнародним партнерам запит на отримання конкретних оборонних систем для захисту інфраструктури й громадян в Одеській області.

"Скажу вам відверто, відповідь позитивна вже є, коли ці системи стануть охороняти той регіон", - наголосив Зеленський.

Також глава держави розповів про перші результати гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, завдяки якій Україна за фінансової підтримки партнерів передає зерно країнам Африки та Азії. Глава держави зазначив, що в рамках цієї ініціативи до Сомалі, Ефіопії, Кенії і Ємену було доставлено 170 тисяч тонн українського зерна.

"Наша позиція принципова - ми вважаємо, що ніхто у світі не має права блокувати вільне мореплавство, перетворювати на зброю дефіцит продовольства, використовувати голод як зброю - це елемент політики геноциду. Будь-яка держава, яка на це посягає, повинна відповідати за це", - наголосив Зеленський.

Також президент сказав, що це передусім глобальний і моральний обов'язок усіх держав світу не допускати, щоб хтось у світі страждав від голоду.

Хоче дружити з Путіним? Нові мита Трампа торкнулись навіть малих острівних територій, але не зачепили РФ

четвер, 3 квітень 2025, 10:38

Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...

Втекти не зможе? Обухов оцінив, чи можливе усунення Путіна, і вказав на нюанс з оточенням диктатора

четвер, 3 квітень 2025, 10:30

Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...