Зеленський затвердив угоду з ЄС про "транспортний безвіз": Що це означає

Глава держави Володимир Зеленський підписав указ про затвердження угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, передають Патріоти України.

Це означає, що відтепер українським перевізникам не потрібно більше отримувати дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень до держав Євросоюзу. "Транспортний безвіз" з ЄС діятиме до 30 червня 2023 року. Відповідний указ, підписаний Володимиром Зеленським, з'явився на сайті президента 16 вересня.

"Затвердити Угоду між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, укладену 29 червня 2022 року в місті Ліоні", - йдеться в документі.

"Метою цієї Угоди є тимчасове полегшення автомобільних вантажних перевезень між Європейським Союзом та Україною, а також транзитом через їхні території шляхом надання додаткових прав на транзит та перевезення вантажів між Сторонами операторам, зареєстрованим в одній зі Сторін, у зв'язку з наслідками загарбницької війни Росії проти України та значними збоями в роботі всіх видів транспорту в країні. Вона не тлумачиться як така, що зменшує або іншим способом обмежує умови доступу до ринку міжнародних автомобільних перевезень між Україною та країнами ЄС, порівняно з ситуацією, що склалася за день до набрання чинності цією Угодою", - йдеться у додатку до указу.

Окрім цього, зазначається, що ця угода також включає заходи щодо спрощення визнання водійських документів. Відповідно до угоди, транзитні та міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом між Україною та ЄС відбуватимуться за найм, або за плату, або за власний рахунок. Перевезення вантажів автомобільним транспортом в межах держави-члена Європейського Союзу або між державами-членами Європейського Союзу не підпадає під дію цієї угоди. Транзит через територію іншої сторони для перевезення вантажів між третіми країнами не підпадає під дію цієї угоди.

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...