Президент країни-агресора Росії Володимир Путін підійшов до своєї "сакральної" дати 9 травня з повною відсутністю перемог на українському фронті. Він був змушений відмовитися від участі в параді перемоги "літака судного дня", щоб знизити градус ядерного протистояння із Заходом, передають Патріоти України.
На кораблях агресора, що зайшли до Чорного моря, немає ядерних зарядів. Будь-які переміщення такої зброї з місць зберігання відслідковуються розвідкою НАТО. Путіна можуть ліквідувати фізично, питання лише в організації цієї операції. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" озвучив військовий експерт Олег Жданов.
– В принципі, з жодними успіхами. Практично жодне військове завдання, поставлене на цю "операцію", на сьогоднішній день не виконане. Київ не взято, Донецька та Луганська області у межах областей не взяті. Навіть Маріуполь не взято. Там точаться штурмові дії, але перемоги немає. Вони не взяли "Азовсталь".
– Важко сказати, що буде з ними, але, як я розумію, здаватися вони не збираються. Тому що це буде, по-перше, вірна смерть, по-друге, це буде страшна смерть у плані тортур і знущань.
А допомогти їм… На сьогоднішній день ситуація настільки складна, що допомогти військовим шляхом поки що неможливо. Ми б'ємось на Донбасі, самі ледве стримуємо наступ противника і на деяких ділянках навіть змушені відходити.
– Я думаю, що повітряну частину параду скасовано через ультиматум із боку Заходу. Прибрали "літак судного дня", командний борт Іл-80, а більше там нічого показувати. Мабуть, соціологія показала, що символіка "Z" не зовсім прийнятна для Росії. Я дивлюся пряму трансляцію – там чудова погода для авіації, просто літай – скільки душа бажає. Це було з політичних міркувань. Путін демонструє відповідь Заходу, що жодних натяків на ядерну зброю не може бути.
– Ні, не здаватися. Це спроба розмови із Заходом символами. Іншого способу він не має. Він почав розганяти тему ядерної зброї, і його одразу ж попередили, що вони звернуть увагу на питання про його особисту ліквідацію. Або на питання про запровадження санкцій проти близьких йому людей. Наприклад, Аліна Кабаєва. Є інформація, що він просив ізраїльського прем'єра сприяти тому, аби її не вносили до списку санкцій.
Зверніть увагу, відразу ж всі посадові особи в РФ почали говорити – та ні, ми і не збиралися застосовувати ядерну зброю. І раз! – прибрали "літак судного дня", хоча він мав стати родзинкою повітряного параду. Про нього говорили усі кремлівські пропагандисти.
– Є заява Джонсона, є заява Блінкена на цю тему. Але я думаю, що Путін навряд чи встигне завдати ядерного удару. Тому що розвідка НАТО сьогодні відстежує не лише розмови у Кремлі щодо ядерної зброї, а й місця її зберігання.
На кораблях ядерної зброї немає, вона знаходиться у місцях зберігання. Якщо десь зрушить контейнер із ядерним боєзарядом, будуть вжиті заходи – аж до того, що цей контейнер буде просто знищено під час руху. У такий спосіб вони продемонструють Путіну, що ситуацію вони контролюють.
– За великого бажання, звичайно, так.
– Так, саме так. Точніше, не так питання грошей, оскільки гроші є, скільки організації цього дійства.
– Мабуть, ця війна потрібна. Не можна просто так вирішити все. Спочатку треба зламати світовий порядок, щоб потім збудувати новий. Просто Путіна попередили, що, якщо він виходитиме за межі того, що можна, а що не можна, він може поплатитися. Ведення війни конвенційною зброєю припустимо, а зброєю масового ураження не можна.
– Завдання Заходу у цій війні – максимально послабити Російську Федерацію та вибити її зі світового політичного Олімпу. Це можна зробити лише через військову поразку. Якщо гармати їдуть, вони мають вистрілити. А вони ще не доїхали.
– Ні.
– Я розумію, ви питаєте в контексті вчорашньої (8 травня. – Ред.) заяви деяких посадових осіб. Але мені здається, там, по-перше, просто непорядно висловилися щодо Генштабу. По-друге, сенс такий: бійтеся всі, тільки ми врятуємо вас. Це некоректно та непристойно.
– Мабуть, Зеленський не слухав учорашньої промови цього спікера, бо з неї виходить, що перемога ще не скоро. Це жарт. Справа в тому, що президент знає більше, ніж ми з вами. Мабуть, питання постачання зброї таки вирішуються, і вирішуються досить непогано. Тому є надія на те, що ми десь влітку можемо перейти у контрнаступ.
– Думаю, що так. Все залежатиме від уміння наших військових організувати контрнаступальну операцію та від можливостей армії її виконати.
– Навіть не прогнозуватиму, тому що наступ набагато складніший, ніж оборона. Втрат буде більше, ніж в обороні. Скажу так: це триватиме місяць.
Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...
Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...