Колишній радник президента США з нацбезпеки Генрі Кісінджер заявив, що після повномасштабного вторгнення РФ до України слід ставитися як до члена НАТО. За його словами, розв'язана російським диктатором Володимиром Путіним війна визначила точку неповернення, передають Патріоти України.
Він зізнався, що до війни найкращим варіантом для України вважав роль своєрідного буфера між Заходом і Росією. Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.
Кісінджер заявив, що вважав раніше помилкою Північноатлантичного альянсу сигналізувати Україні, що вона може зрештою приєднатися до НАТО. На його думку, Україні варто було зберігати нейтралітет.
"Я був за цілковиту незалежність України, але вважав, що найкращою її роллю буде щось на кшталт Фінляндії", – заявив американський ексчиновник.
Однак Кісінджер наголосив: коли Росія ввела війська в Україну, було "кинуто жереб", який докорінно змінив ситуацію. Колишній радник президента США заявив, що після того, що сталося, західні країни мають сприймати Україну як частину Північноатлантичного альянсу.
"Тепер я вважаю, так чи інак, формально чи ні, до України після цього потрібно ставитись як до члена НАТО", – зазначив Кісінджер.
Раніше Генрі Кісінджер заявив, що є три варіанти припинення війни, за одним із яких Росія зможе "завоювати 20% української території", нібито разом із більшою частиною Донбасу та смугою вздовж Чорного моря.
Нагадаємо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Кісінджер натякнув на компроміс із Росією, який нібито має запропонувати Україна "заради припинення війни та відчуження Москви" – віддати частину територій. Цей його вислів спричинив резонанс у міжнародному співтоваристві. З обуренням відреагував на нього президент України Володимир Зеленський, заявивши, що літній дипломат переплутав 2022 рік із 1938-м.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...