Наразі у чоловіків та жінок є рівні права у доступі до військової служби. Багато українок з 24 лютого захищають нашу державу в лавах ЗСУ. Про це в ефірі національного телемарафону заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомляють Патріоти України.
За словами заступниці міністра, ті жінки, які є мотивованими, хочуть служити та мобілізовуватися, можуть це зробити. "Тобто вони пішли, встали самі на облік і мобілізувалися. Це не було зроблено примусово. На сьогодні на передньому краї – приблизно 5 тисяч жінок, а взагалі в Збройних Силах є понад 30 тисяч жінок. Так от, на фронті в нас немає жодної жінки, яка б там перебувала примусово", – наголосила Маляр.
Вона додала, що реальність вносить свої корективи в добровільне становлення жінок на військовий облік. "З 24 лютого стало очевидним, що хтось в сім'ї повинен бути виїзним для того, щоб можна було вивезти дітей з-під ракетних обстрілів. Багато дітей вивозять за кордон. Тому, дійсно, якщо в родині будуть двоє військовозобов'язаних батьків, то по суті ми не дамо виконати їм батьківський обов'язок захистити дитину і вивезти", – зауважила заступниця міністра.
Тому, за її словами, держава мусить в цій ситуації гарантувати, що хоча б один з батьків буде виїзним. Через це відбувається певне послаблення, адже для жінок певних професій і справді встановили обов'язковий військовий облік.
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...