Наразі у чоловіків та жінок є рівні права у доступі до військової служби. Багато українок з 24 лютого захищають нашу державу в лавах ЗСУ. Про це в ефірі національного телемарафону заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомляють Патріоти України.
За словами заступниці міністра, ті жінки, які є мотивованими, хочуть служити та мобілізовуватися, можуть це зробити. "Тобто вони пішли, встали самі на облік і мобілізувалися. Це не було зроблено примусово. На сьогодні на передньому краї – приблизно 5 тисяч жінок, а взагалі в Збройних Силах є понад 30 тисяч жінок. Так от, на фронті в нас немає жодної жінки, яка б там перебувала примусово", – наголосила Маляр.
Вона додала, що реальність вносить свої корективи в добровільне становлення жінок на військовий облік. "З 24 лютого стало очевидним, що хтось в сім'ї повинен бути виїзним для того, щоб можна було вивезти дітей з-під ракетних обстрілів. Багато дітей вивозять за кордон. Тому, дійсно, якщо в родині будуть двоє військовозобов'язаних батьків, то по суті ми не дамо виконати їм батьківський обов'язок захистити дитину і вивезти", – зауважила заступниця міністра.
Тому, за її словами, держава мусить в цій ситуації гарантувати, що хоча б один з батьків буде виїзним. Через це відбувається певне послаблення, адже для жінок певних професій і справді встановили обов'язковий військовий облік.
Сили оборони змогли відновити низку позицій в районі міста Оріхів Запорізької області. Це вдалося зробити завдяки тому, що українські військові використовують маневрову оборону та контратакують ворога. Про це в ефірі телемарафону Єдині новини у суботу,...
22-річна донька священника УПЦ МП у Донецькій області відстежувала на замовлення російських спецслужб маршрути руху українських військ. Її засудили до 15 років в’язниці. Про це у п’ятницю, 18 липня, повідомила Донецька обласна прокуратура, передають Па...