Журналісти "Грошей" розповіли, який маєток будує під час війни віце-президент УАФ Костюченко

Журналісти програми розслідувань "Гроші" знайшли заміський будинок ще одного футбольного функціонера, а враховуючи розмах будівництва, не виключено, що й корупціонера – першого віце-президента Української асоціації футболу Вадима Костюченка, інформують Патріоти України.

Коттедж розташований у селі Вишеньки Бориспільського району Київської області, яке відоме тим, що його облюбували українські еліти. Вартість маєтків у Вишеньках стартує від кількох мільйонів гривень (https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/prodam-budinok-u-vishenkah-220-kv-m-blya-ozera-IDPLPHe.html) і доходить до мільйонів доларів.

Будинок віце-президента УАФ хоч ще і не добудовано і виглядає він більш стримано, але нічим не поступається маєтку Андрія Павелка. Також, схоже, що обидва функціонери на додаток до будинків прихопили ще й кілька десятків соток державного лісу.

Судячи з готовності об’єкту і того, що він опалюється, а на вулиці стоїть будівельне обладнання, вже почалися внутрішні роботи. Схоже, що війна – це кризовий час далеко не для всіх.

Чим же займався Вадим Костюченко, що може дозволити собі таке масштабне будівництво: 2004-2005 рр. - 1-й заступник Міністра України у справах сім’ї, дітей та молоді; 2005-2010 рр. - віце-президент ФК "Динамо"; 2010-2013 рр. - 1-й заступник голови Деснянської РДА; 2013-2014 рр. - заступник директора Департаменту, начальник управління сім’ї, молоді та спорту КМДА; 2014 р. - керівник громадської приймальні в АП Петра Порошенка; 2014-2015 рр. - 1-й заступник голови Національного олімпійського комітету в м. Києві; березень 2015- нині - 1-й віце-президент УАФ.

Виглядає як біографія типового держслужбовця до моменту, поки Вадим Костюченко не потрапив до Федерації футболу України. З 2019 року він починає отримувати там заробітну плату в розмірі 400 тисяч гривень на місяць.

Про такий оклад мріють багато українських тренерів. Цікаво, що зарплатню Костюченку підвищили вже після серії гучних скандалів, зокрема ганебної історії з підробним дипломом.

Не вплинули на карʼєру Костюченка й обшуки НАБУ у справі про так званий "Завод Павелка" із виробництва штучної трави і будівництва за державні гроші із завищенням вартості футбольних майданчиків.

Саме Вадим Костюченко був підписантом договорів про купівлю земельних ділянок для бази національних збірних у Княжичах, де за договором сума була 8 млн грн, а у FIFA на ці потреби просили 2,5 мільйони доларів.

Олександр Бандурко, екс віце-президент ФФУ (2015-2018), коментує: "Всі знали, і новини про це у ЗМІ були, що зайшли кошти, і кошти повинні були використовуватись на розбудівлю бази. Але потім вони були перекинуті на щось інше, а може вони й досі лежать на рахунках, як вони стверджують. Але ж ми бачимо по результатах: бази нема, а той проект, що малювався – десь у когось у столі, чи під столом".

А от будинок у Вишеньках на 28 сотках землі, площею 460 квадратних метрів, де, за інформацією, є три санвузла, джакузі, зона спорту, сауна, зона барбекю і навіть будиночок для охорони, вже добудовується.

Журналісти поїхали до Будинку Футболу, щоб отримати коментар від Вадима Костюченка, але так і не застали в робочий час віце-президента із зарплатою у 400 000 гривень. На момент виходу сюжету відповіді від пресслужби також не було.

У футбольних колах про маєток віце-президента УАФ говорять давно та й сам Костюченко жодного разу не заперечував цей факт, а після відео вже навряд чи зможе знайти притомні аргументи.

"Ви не читали заяву Путіна?": Захарова нахабно відповіла Зеленському й Заходу на їхню пропозицію щодо перемир'я

неділя, 11 травень 2025, 13:57

Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...

"Москітний" флот приростає новими моделями. Що відомо про фінські десантні катери Watercat M11 Uisko, якими поповнились ВМС ЗСУ

неділя, 11 травень 2025, 12:26

На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...