Найбагатшим українцем у 2020 році став Рінат Ахметов. Майже п’ята частина нинішнього списку 100 найбагатших - новачки рейтингу, передають Патріоти України.
ТОП-100 представив журнал НВ. Загальний статок усіх фігурантів рейтингу склав $34,4 млрд. Це на $0,4 млрд менше, ніж цифра 2019 року, та на цілих $17,4 млрд нижче, ніж було у довоєнному 2013-му.
Причиною таких змін називають коронавірус і кризу, яку він спричинив. IT-бізнес, активи в online- і offline-торгівлі дорожчають, бо діловий світ змінився.
"Нині вітчизняних мільярдерів залишилося лише вісім, а їхнім численним металургійним і хімкомбінатам, вугільним шахтам, залізорудним кар'єрам, комерційним банкам і навіть 30 телеканалам загальна ціна – $16,4 млрд", – пише видання.
Андрій Безп’ятов, керуючий директор і керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Dragon Capital, ділить Топ-100 на умовні три групи.
До першої він відносить гігантів, активи яких димлять, гудуть, світять, гріють у всіх на виду. Точність оцінки в цій групі максимальна. "Якщо у тебе $2 млрд і у тебе ж з’явиться актив, про який ми не знали, — найімовірніше, це щось дрібне, — каже Безп’ятов. — Імовірність зміни на 50% у разі великих цифр досить низька".
Друга група — бізнесмени, які сприйняли фразу "гроші люблять тишу" занадто буквально, але недавно вирішили змінити себе, вийти у світ і показати свої активи. Серед цих людей можливі найнесподіваніші відкриття і зміни. У Золотій сотні є і третя група, про яку згадує Безп’ятов, — нова генерація з цілком очевидними, відкритими активами.
Київ попередив команду обраного президента США Дональда Трампа, що примус України до переговорів із країною-агресоркою Росією до того, як ЗСУ заволодіють ініціативою на полі бою, матиме катастрофічні наслідки. Про це пише британське видання The Telegra...
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...