"Інтенсивність кібератак наростає з кожним роком. Це процес перманентний і не обов'язково пов'язаний з виборами. В основному зараз загрози є з боку фішингу, коли хакери проникають всередину мережі, збирають дані, можуть розмістити якусь неправдиву інформацію, "звалити" якийсь сайт в день виборів і т.д.", - розповів керівник Лабораторії комп'ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Прокопенко.
За рахунок європейської фінансової допомоги українську кібербезпеку вдалося покращити. На сьогодні блокують ті загрози, які раніше навіть і не помічали.
"Було профінансовано багато різних проектів по якісної захисту. Хоч зараз і спостерігається активізація хакерів, але багато в чому зростання кількості загроз пов'язаний з тим, що виявляти і розслідувати їх почали частіше", - додав Сергій Прокопенко.
У зоні ризику хакерських атак потрапляють і кандидати у президенти. Вважають, що заради піару політики і самі можуть ініціювати так звані "атаки на себе". Усі ці дії будуть для того, щоб показати свою значимість.