Зможуть демонтувати? Мінкульт позбавив Арку дружби народів у Києві статусу пам’ятки історії

Мінкульт своїм наказом позбавив Арку дружби народів статусу пам’ятки історії. Відповідно, тепер цей монумент може бути повністю демонтований.Про це повідомили в пресслужбі відомства. 26 квітня 2022 року скульптурна частина монумента була прибрана з центру столиці, передають Патріоти України.

"Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, колишній об’єкт культурної спадщини – Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у м. Києві у Хрещатому парку. Цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований", – йдеться в повідомленні.

У Мінкульті нагадали, що Арка дружби народів у Києві була встановлена у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року. Вона належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. Попри перейменування Київрадою в "Арку Свободи українського народу", монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України.

Відповідний висновок надала Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики. У документі також йдеться про те, що втілений у монументі міф про "возз’єднання" двох "братніх" народів не відповідає історичним реаліям.

"А в умовах широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування "законності" путінських територіальних претензій. Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії кремля, аби сформувати в українців викривлені уявлення про нібито "історичну бездержавність" Українського народу як "уламка" "розділеного російського народу", "штучність" України як держави", – додали в пресслужбі.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...