Армія США купує новий багатоцільовий танковий снаряд, який може руйнувати бункери і перешкоди, пробивати бетонні стіни або знищувати броньовану та неброньовану техніку і будівлі. 120-мм вдосконалений багатоцільовий снаряд (AMP) для армійського танка M1 Abrams є універсальним завдяки "розумному" підривачу, каже видавництво Forbes, передають Патріоти України.
Снаряд M829 зі збідненим ураном, також відомий як "срібна куля", може бути протитанковим чемпіоном з пробиття броні, але він не такий ефективний проти інших цілей. Вистрілений у вантажівку або будинок, M829 має тенденцію пролітати наскрізь, завдаючи невеликої шкоди.
АМP, який отримав офіційне позначення XM1147, замінить чотири різних снаряда, які знаходяться на озброєнні. Два з них - це осколково-фугасні протитанкові снаряди. Він також замінює M1028 Canister Round, який, по суті, являє собою гігантський патрон для дробовика, і M908 Obstacle Reducing Round, вибухову боєголовку для руйнування протитанкових перешкод і знищення великих будівель.
Ще одна важлива нова можливість - це пробивання стін, яке, до того ж, можна зробити на відстані декількох сотень метрів. Три снаряда AMP створять велику діру в залізобетонній стіні, через яку зможуть пройти війська. Він так само може пробивати сталеву арматуру.
AMP має три різні варіанти підриву. У режимі "Point Detonation", снаряд вибухає при контакті з ціллю, що діє ефективно проти таких цілей, як легкі броньовані машини. При установці на "Point Detonation-Delay", снаряд не вибухає відразу при контакті. "Point Detonation-Delay" використовується проти перешкод і бункерів, оскільки він дає достатньо часу, щоб глибоко проникнути в бетон або інший матеріал перед вибухом. У режимі повітряного підриву, снаряд вибухає на заданій висоті над землею, оббризкуючи простір знизу вольфрамовою шрапнеллю.
M1 Abrams був розроблений в 1970-х роках, коли радянські танкові дивізії, що проїжджали по Німеччині, були великою загрозою. AMP робить M1 Abrams більш придатним для сучасної епохи, коли противник, з більшою ймовірністю, буде йти пішки і вести бій в міському ландшафті з опорними пунктами і бетонними перешкодами.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...