За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також новий підхід американського лідера щодо країни-агресора активно просуває держсекретар Марко Рубіо. Про це повідомляє видання The Telegraph, посилаючись на три джерела в Конгресі, передають Патріоти України.
"Виступаючи в Овальному кабінеті, президент США пообіцяв відправити Києву військову техніку на мільярди доларів і пригрозив запровадити 100-відсоткові мита для російських торговельних партнерів, якщо Путін не підпише мирну угоду про припинення війни протягом 50 днів. Цей різкий поворот, оголошений у тій самій кімнаті, де лише п'ять місяців тому Трамп критикував Зеленського за невдячність, був списаний на зростаюче розчарування президента мілітаристською тактикою Путіна", – йдеться в публікації.
За словами співрозмовників видання, після серії масованих ударів РФ по Україні тонка робота спецпредставника підштовхнула президента США до більш жорсткої позиції щодо Москви.
"Келлог останнім часом на підйомі. Генерал узяв на себе важливішу роль в останні кілька тижнів. Він і Рубіо просувають новий підхід", – повідомив The виданню помічник конгресмена.
Згідно з умовами угоди від 14 липня, Вашингтон зобов'язався поставити Києву американські ракети на суму $10 млрд, оплачені іншими країнами НАТО, включно з вкрай необхідними системами Patriot для відбиття масштабних російських ударів. І це перше узгоджене постачання зброї Україні після повернення республіканця на посаду.
Крім Келллога, за словами джерел, головним ініціатором рішення Трампа є Рубіо. Держсекретар і колишній претендент на посаду лідера Республіканської партії, який колись назвав Путіна "гангстером", "бандитом" і воєнним злочинцем, від моменту вступу на посаду зайняв помітно більш примирливу позицію щодо Москви.
"Його висміяли, коли фотографія, на якій він виглядав зблідлим і, здавалося, провалювався в диван, стала вірусною після зустрічі Трампа із Зеленським в Овальному кабінеті. Однак, завдяки цьому він став одним із найвпливовіших радників Трампа під час його другого терміну, обійнявши чотири посади, включно з посадою радника з національної безпеки", – пише The Telegraph.
За словами джерела в Конгресі, тісні стосунки Рубіо з президентом дозволили йому втрутитися, коли Путін посилив свої атаки на Україну в останні тижні.
"А є ще темна конячка: Меланія, або агент Меланія Трампенко, як її тепер називають деякі в Україні. Під час пресконференції в Овальному кабінеті з генсеком НАТО Марком Рютте Трамп зазначив, що його дружина допомогла йому змінити свою думку. Меланія, яка виросла за залізною завісою в колишній Югославії, раніше була більш активною прихильницею України, ніж президент США, і їй також приписують вплив на нього в питанні жорсткої міграційної політики", – повідомляють співрозмовники видання.
Незважаючи на те, що Трамп заявив журналістам, що угода щодо зброї не означає, що він на боці України, джерела назвали його понеділкову заяву "суттєвою". Але вони зазначають, що багато чого ще може змінитися в міру наближення крайнього терміну припинення вогню.
В Європейському союзі затвердили 18 пакет санкцій проти росії, який передбачає зниження цінової стелі на російську нафту та заходи проти банків і компаній за межами рф, що допомагають Кремлю. Про це повідомила Високий представник Європейського Союзу з ...
Слова президента США Дональда Трампа про завдання ударів по російській території є перевіркою та інформаційною грою. Американський президент, імовірно, був упевнений, що ця фраза, озвучена під час телефонної розмови українським президентом Володимиром ...