"Зрада" Байденом інтересів України? Дипломат пояснив рішення Білого дому щодо угоди по "Північному потоку-2"

Для Сполучених Штатів Америки дуже важливо, щоб Україна була надійним союзником і партнером американської держави. Але формально американці нічого не винні українцям, передають Патріоти України.

Президент Зеленський повинен показати, що успіх Києва – це загальний успіх, у якому також є інтерес Вашингтона. Північний потік-2 ймовірно було б добудовано і у разі більш серйозних санкцій. Угода США і Німеччини щодо газопроводу залишається конфіденційною і багатьох ключових деталей спостерігачі не дізнаються. Однак домовленості надають Байдену маневр для дій, тому навряд чи тут можна казати про зраду. Про це заявив український дипломат Павло Клімкін.

У ефірі телеканалу Україна 24 він сказав про те, що для Вашингтона залишається вкрай важливою співпраця з Києвом, проте американські інтереси на першому місці, і українській державі ніхто нічого не винен. При цьому Зеленський у США повинен підкреслити, що успіх України відповідає інтересам Америки.

"Я скажу дві дуже непопулярні речі. По-перше, США мають інтереси - це для них фундаментальна червона лінія, щоб ми для них були надійним союзником і партнером. Однак формально вони нам нічого не винні. Україна - це про нас, це тільки для нас, а Байдена вибирали американці, щоб він просував американські інтереси", - сказав Клімкін.

За його словами, шансів зупинити добудову трубопроводу Газпрому насправді було мало, причому це добре розуміють як в експертному середовищі, так і в американській адміністрації. Оприлюднені деталі угоди щодо Північному потоку-2 - це тільки частина угоди, інші подробиці спостерігачі навряд чи дізнаються. У документі є аспекти, які надають Байдену маневри для подальших дій, тому казати про зраду з боку американського президента недоцільно.

"Навіть якби санкції проти компанії Nord Stream AG і керуючого директора компанії Маттіаса Варніга тривали, було б більше шансів, що технічно СП-2 було би добудовано. Так само вважають і безліч експертів і представників сьогоднішньої адміністрації. Тому, найсерйозніші домовленості є конфіденційними. Та угода, яку ви бачите між Байденом і Меркель – це теж вершина айсберга. Інші речі - ви їх ніколи не побачите, вони реально ухвалюються між лідерами і між адміністраціями. І там є ще багато чого і це дає можливість Байдену і далі грати, тому не потрібно роздувати "зраду" і казати, що Байден нас просто здав", - підкреслив Павло Клімкін.

"Коли немає сирени – працюємо й служимо": Зеленський прокоментував вихідний у Раді, нардеп відреагував

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:30

Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...