Стали відомі нові подробиці знищення Збройними силами України флагмана ЧФ Росії ракетного крейсера "Москва", передають Патріоти України.
Завдати вогневого ураження крейсеру РФ вдалося завдяки поганій погоді і самовпевненості російських моряків, пише Українська правда.
У статті зазначається, що 13 квітня крейсер Москва стояв у Чорному морі приблизно за 120 км від берега. При цьому ЗСУ не мали загоризонтних радарів, тому окупанти відчували себе досить безпечно.
Однак близько 16 години 13 квітня оператор комплексу "Нептун" отримав дуже несподівані дані – звичайний радар показував велику ціль приблизно в 120 км від берега.
Українські ракетники кажуть, що побачити ворожу ціль допомогла сама природа. Через те, що над морем стояли щільні хмари, сигнал від радара відбивався від них до поверхні води, а від води назад до хмар – і в такому коридорі радар несподівано добив аж до Москви.
У матеріалі вказується, що російський крейсер Москва постійно бачили і фіксували за допомогою супутників, проте проблема була не в тому, щоб знайти Москву, а в тому, щоб її дістати.
Після того, як російський крейсер несподівано сам зайшов в зону ураження українських ракет і як тільки це зафіксували, відразу були випущені дві ракети Нептун.
ЗСУ зрозуміли, що Нептуни потрапили в ціль, коли Москва раптово рушила і намагалася сховатися за "вишки Бойка". А також тому, що до флагмана російського флоту одночасно з різних сторін кинулося чотири кораблі. Але саме тоді на морі почався несподіваний шторм, і рятувальні операції дуже ускладнилися.
Коли українські військові зрозуміли, що з Криму до Москви вийшов буксир, то їм стало очевидно, що ситуація на крейсері критична.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...