Чи можна досі накладати на Росію санкції через невиконання вимог Трибуналу – розповів професор кафедри міжнародного та європейського права Національного університету "Одеська юридична академія" Тимур Короткий, зазначають Патріоти України.
Експерт наголосив, що Росія – держава-порушник міжнародно-правових зобов'язань. Тож повинна нести відповідальність за міжнародним правом.
"Саме напад, перешкоджання проходу через Керченську протоку, захоплення українських кораблів і військових моряків у результаті Керченського інциденту є грубим порушенням міжнародного права, в тому числі його імперативних норм. Це порушення є підставою притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності", – пояснив Короткий.
Інші ж порушення – похідні. Мовиться про:
► Порушення прав людини в процесі утримання військових моряків.
► Невизнання їхнього статусу військовополонених.
► Невиконання наказу Трибуналу.
Це все – підстави для міжнародно-правової відповідальності РФ. Форми ж відповідальності, до якої можна притягнути Росію, різні. Вони розташовані в діапазоні політичної та матеріальної відповідальності,
– зазначив фахівець.
Що стосується санкцій – а санкції є засобом притягнення до відповідальності держави, а самою відповідальністю, – то це право третіх держав або міжнародних організацій вводити певні несприятливі наслідки для РФ.
Проти РФ ввели значну кількість санкцій, і невиконання наказу Трибуналу – це додаткова підстава для них,
– наголосив Тимур Короткий.
Утім, сам Трибунал не має повноважень вводити санкцій, зазначив Короткий. Але невиконання його рішень та повне ігнорування юрисдикції, яке продемонструвала Росія, щонайменше ускладнить РФ захист її інтересів в цьому авторитетному органі з вирішення спорів з морського права.
Обмін українських бранців Кремля та полонених моряків та утримуваних в Україні росіян відбувся 7 вересня. З цього приводу й відбувалася розмова між Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...