Звичайний шантаж: Угорщина продовжить блокувати переговори щодо членства України в НАТО

Міністр Сійярто додав, що Угорщина відкрита для консультацій з Україною з цього питання.

Петер Сійярто. Фото: Рейтерс.Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт блокуватиме членство України в Північноатлантичному альянсі доти, поки Київ не відновить права, які мали етнічні угорці до ухвалення мовного закону. Як повідомляє Reuters, про це Сійярто заявив на полях саміту НАТО в Лондоні, передають Патріоти України.

«Ми не просимо надати якісь надправа етнічним угорцям на Закарпатті, а просимо тільки повернути ті права, які вони мали раніше», — цитує Сійярто агентство. Міністр додав, що Угорщина відкрита для консультацій з Україною з цього питання.

Довідка ПУ. Відносини України та Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту. Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати положення мовної статті закону «Про освіту».

14 лютого 2018 року Кабінет міністрів схвалив законопроект (№ 8046), яким передбачається продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року. Проект закону перебуває на розгляді парламентських комітетів. 30 жовтня стало відомо, що Угорщина заветувала спільну заяву від Північноатлантичної ради НАТО в рамках Комісії Україна-НАТО щодо України. Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна заветувала заяву, оскільки документ не зобов'язував офіційний Київ повернути права етнічній угорській меншині на Закарпатті, яких її «було позбавлено».

Як відомо, для ухвалення рішень в Альянсі має бути консенсус серед усіх 29 країн-членів, в тому числі згода Угорщини. 31 жовтня за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО була ухвалена спільна заява. Зокрема, українська влада у заяві задекларувала зобов'язання виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо збалансування мовної статті закону про освіту. Глава МЗС Угорщини пояснив, що вето зі спільної заяви Комісії Україна-НАТО було знято в останній момент. Сійярто зазначив, що у документі врахували пропозицію Угорщини щодо прав представників угорської меншин у сфері освіти.

"Розмови про війни, у яких знову й знову воюватимуть покоління українців, створюють хибне відчуття безнадії", - Пекар

понеділок, 19 травень 2025, 18:37

"Зневіра – ще гірше лихо, ніж марні сподівання. Багатьом не подобається, коли я пишу про російські воєнні невдачі, про економічну кризу в Росії, про поступовий занепад усіх імперських "скрєп", - пише у своєму блозі Валерій Пекар, передають Патріоти Укр...

Важливий крок: ЄС запускає фонд на 150 млрд євро для переозброєння та підтримки України, - FT

понеділок, 19 травень 2025, 18:24

Столиці країн ЄС досягли політичної згоди щодо створення фонду позик обсягом 150 мільярдів євро для фінансування озброєння, передають Патріоти України з посиланням на Financial Times. Джерела видання повідомляють, що механізм дозволить країнам-членам б...