Пенелопа Відал-Уолш, десятирічна школярка, зіткнулася з жахливими наслідками бактеріального менінгіту. Спочатку у дитини не було помітних ознак серйозної хвороби лише невелика фіолетова пляма на шиї, яку спочатку сприймали як звичайний синяк. Однак через добу після погіршення самопочуття Пенелопі терміново зробили операцію, в ході якої ампутували обидві ноги та праву руку, передають Патріоти України.
Історія почалася 10 квітня. Ввечері дівчинка лягла спати, почувалася погано, але нічого підозрілого не виявлялося. О 2 годині ночі у неї почалася сильна нудота. Батько, Рікардо Відал, поклав дівчинку у ванну, оглянув її, але не помітив нічого небезпечного, тому поклав назад у ліжко. Наступного ранку після сніданку дівчинці стало ще гірше, і батьки знову помили її у ванні. Тоді вони звернули увагу на фіолетову висипку на шиї, а також на коліні.
Родичі застосували так званий «тест зі склянкою», рекомендований NHS: приклали склянку до висипки, щоб побачити, чи зникне вона під тиском. Висип не зникла — це один із симптомів серйозної інфекції, яка потребує термінового лікування.
Пенелопу швидко госпіталізували у лікарню Ормскірк, а потім перевели у відомий медичний центр Alder Hey у Ліверпулі, де їй поставили діагноз бактеріальний менінгіт. Крім цього, у дівчинки виявили рідкісну грибкову інфекцію, яка ускладнила перебіг хвороби. Її терміново помістили у відділення інтенсивної терапії.
Внаслідок сепсису — зараження крові, що часто супроводжує бактеріальний менінгіт, Пенелопі довелося пройти тройну ампутацію: їй видалили обидві ноги і праву руку. Наразі вона проходить лікування та реабілітацію, у тому числі операції з пересадки шкіри.
Батьки організували збір коштів, щоб надати дівчинці максимально якісне лікування та допомогти їй повернутися до максимально активного життя. «Ми хочемо, щоб ця трагедія не зламала її життєвий дух», — кажуть вони.
Менінгіт — це запалення оболонок головного та спинного мозку, яке може розвиватися стрімко і бути смертельно небезпечним. Найвразливішими є діти до 5 років, підлітки та люди з ослабленою імунною системою. Особливо небезпечна бактеріальна форма, що потребує термінової госпіталізації і лікування антибіотиками. Лише близько 10% таких випадків закінчуються смертю, але у третини хворих можуть виникнути важкі ускладнення — у тому числі втрата слуху, пошкодження мозку чи ампутація кінцівок.
Історія Пенелопи — це трагічний нагадування про те, наскільки важливо звертати увагу на будь-які підозрілі симптоми та не зволікати з зверненням до лікаря.
Міф про «велику російську культуру», яка відображає «загадкову російську душу», досі живий у країнах Заходу і зруйнувати його, скоріше за все, не вдасться. Про це розповіла головна наукова співробітниця Інституту літератури імені Шевченка НАН України Т...
В Орхидському озері в Албанії науковці виявили залишки доісторичного людського поселення, що могло бути організованою громадою, яка займалася мисливством та землеробством. Вчені вважають, що це поселення найдавніше з озерних у Європі - його створили бл...