За словами фермерів, сезон не поганий. Однак не рекордний. Ціна на баштанові на полі досягли свого мінімуму, чекаємо на корекцію цін в на розкладках та магазинах.
У місті Гола Пристань на Херсонщині традиційно відбувся фестиваль "Український кавун - солодке диво", де визначили «баштанних рекордсменів» цього року, зазначають Патріоти України.
Свято вже 16 років поспіль є своєрідним підсумком баштанного сезону. Фермери і вчені аналізують, які сорти дали найкращі врожаї. А гості фестивалю – роблять із кавунами все, що можна: катають, дегустують, ріжуть і навіть п’ють.
Цього року найбільший гарбуз важить понад 34 кілограми, диня – майже 6 із половиною, кавун – 31 кілограм 800 грамів. Висока вага рекордсменів означає, що сезон цього року непоганий. Але – не ідеальний. Бо були часи, коли найбільший кавун важив 43 кілограми.
Власник цьогорічного кавуна-рекордсмена, фермер Василь Теличко розповідає, як працював над ним: "Треба вчасно посадити, дивитися на погодні умови, поливати, доглядати. Ми добрива не кидаємо. Там трішки азоту додали, щоб він лише стартонув, – і все".
Насіння кавуна для фермерського господарства, яке стало переможцем конкурсу, привезли з Сакраменто (США). На Херсонщині їх довелося адаптувати до нових умов життя, але результат порадував: кавуни вийшли гігантські і солодкі на смак.
Тиждень тому закупівельна ціна на кавуни дуже впала, кажуть фермери. Кавуни з поля коштують 60 копійок за кілограм. А це означає, що пік сезону вже настав, і ціна на ринках має знизитись.
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...