3D-друк переживає нову технологічну революцію. Вироби з металу набули небачених раніше в промисловому сегменті міцності та легкості

Нова технологія стала неабияким досягненням для машинобудування та автомобілебудуванні зокрема. Винахідникам вдалося бездоганно міцно поб'єднати в одній деталі сталь і алюміній

Дослідники зробили значний прорив у галузі 3D-друку металів, розробивши технологію створення легких і міцних багатокомпонентних деталей, передають Патріоти України.

Вченим вдалося успішно об'єднати в одній деталі сталь і алюміній, що раніше вважалося складним завданням через ризик утворення крихких з'єднань між різними металами.

Ключем до успіху стала лазерна порошкова плавка (L-PBF) — одна з найпоширеніших технологій 3D-друку металів. Вчені виявили, що збільшення швидкості сканування лазера під час друку значно знижує ймовірність утворення слабких місць у матеріалі. Це пов’язано з тим, що при високій швидкості сканування метали тверднуть швидше, і в них менше часу на утворення тендітних інтерметалічних сполук.

Використовуючи цю технологію, дослідники створили прототип стійки підвіски автомобіля, що складається зі сталі та алюмінію. Ця деталь має високу міцність і при цьому значно легша за традиційні аналоги.

Це досягнення відкриває нові перспективи для автомобільної промисловості. Завдяки 3D-друку можна створювати деталі з унікальною геометрією, що дасть змогу оптимізувати конструкцію автомобілів і знизити їхню вагу. Крім того, нова технологія дасть змогу виробляти більш екологічно чисті транспортні засоби, оскільки 3D-друк дає змогу скоротити кількість відходів виробництва.

Вчені планують продовжити дослідження і застосувати розроблену технологію до інших комбінацій металів. Це дасть змогу розширити сферу застосування 3D-друку в різних галузях промисловості.

Найбільший фактор ризику: В організмі людини знайшли "таймер смертності"

неділя, 5 січень 2025, 6:50

Дослідники з вищої школи медичних наук Вейла Корнелла (Нью-Йорк, США) знайшли в організмі людини "таймер смертності". Вони стверджують, що секрет клітинної молодості може полягати в збереженні маленького ядерця – щільної структури в клітинному ядрі. Ці...

COVID-19 - то було не найгірше? Вчені назвали хворобу, яка може загрожувати людству в 2025 році

неділя, 5 січень 2025, 6:44

Віруси, бактерії, грибки та паразити завжди становили загрозу для людства, але пандемія COVID-19 особливо підвищила занепокоєння щодо можливих нових інфекцій. Хоча COVID відступає завдяки вакцинаціям, три інфекційні захворювання залишаються у центрі ув...