3D-друк переживає нову технологічну революцію. Вироби з металу набули небачених раніше в промисловому сегменті міцності та легкості

Нова технологія стала неабияким досягненням для машинобудування та автомобілебудуванні зокрема. Винахідникам вдалося бездоганно міцно поб'єднати в одній деталі сталь і алюміній

Дослідники зробили значний прорив у галузі 3D-друку металів, розробивши технологію створення легких і міцних багатокомпонентних деталей, передають Патріоти України.

Вченим вдалося успішно об'єднати в одній деталі сталь і алюміній, що раніше вважалося складним завданням через ризик утворення крихких з'єднань між різними металами.

Ключем до успіху стала лазерна порошкова плавка (L-PBF) — одна з найпоширеніших технологій 3D-друку металів. Вчені виявили, що збільшення швидкості сканування лазера під час друку значно знижує ймовірність утворення слабких місць у матеріалі. Це пов’язано з тим, що при високій швидкості сканування метали тверднуть швидше, і в них менше часу на утворення тендітних інтерметалічних сполук.

Використовуючи цю технологію, дослідники створили прототип стійки підвіски автомобіля, що складається зі сталі та алюмінію. Ця деталь має високу міцність і при цьому значно легша за традиційні аналоги.

Це досягнення відкриває нові перспективи для автомобільної промисловості. Завдяки 3D-друку можна створювати деталі з унікальною геометрією, що дасть змогу оптимізувати конструкцію автомобілів і знизити їхню вагу. Крім того, нова технологія дасть змогу виробляти більш екологічно чисті транспортні засоби, оскільки 3D-друк дає змогу скоротити кількість відходів виробництва.

Вчені планують продовжити дослідження і застосувати розроблену технологію до інших комбінацій металів. Це дасть змогу розширити сферу застосування 3D-друку в різних галузях промисловості.

Виникає не просто так! Стало відомо, які захворювання можуть викликати депресію

середа, 5 лютий 2025, 8:30

Депресія — це один із найпоширеніших психічних розладів, що характеризується почуттям смутку, апатії та втратою інтересу до життя. У світі близько 280 мільйонів людей страждають від цього стану. Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передають Патріоти Укр...

Для деяких українців передбачено виплату в 7 тис. грн: Ось кому видаватимуть гроші та як подати заявку

середа, 5 лютий 2025, 8:21

З 3 лютого 2025 року українські фермери можуть подавати заявки на отримання державної дотації через Державний аграрний реєстр (ДАР). Виплати складатимуть 7 000 грн на корову та 2 000 грн на козу або вівцю, але лише для тих, хто не отримував дотацій у 2...