Дослідники зробили значний прорив у галузі 3D-друку металів, розробивши технологію створення легких і міцних багатокомпонентних деталей, передають Патріоти України.
Вченим вдалося успішно об'єднати в одній деталі сталь і алюміній, що раніше вважалося складним завданням через ризик утворення крихких з'єднань між різними металами.
Ключем до успіху стала лазерна порошкова плавка (L-PBF) — одна з найпоширеніших технологій 3D-друку металів. Вчені виявили, що збільшення швидкості сканування лазера під час друку значно знижує ймовірність утворення слабких місць у матеріалі. Це пов’язано з тим, що при високій швидкості сканування метали тверднуть швидше, і в них менше часу на утворення тендітних інтерметалічних сполук.
Використовуючи цю технологію, дослідники створили прототип стійки підвіски автомобіля, що складається зі сталі та алюмінію. Ця деталь має високу міцність і при цьому значно легша за традиційні аналоги.
Це досягнення відкриває нові перспективи для автомобільної промисловості. Завдяки 3D-друку можна створювати деталі з унікальною геометрією, що дасть змогу оптимізувати конструкцію автомобілів і знизити їхню вагу. Крім того, нова технологія дасть змогу виробляти більш екологічно чисті транспортні засоби, оскільки 3D-друк дає змогу скоротити кількість відходів виробництва.
Вчені планують продовжити дослідження і застосувати розроблену технологію до інших комбінацій металів. Це дасть змогу розширити сферу застосування 3D-друку в різних галузях промисловості.
У першій серії нового 27-го сезону сатиричного американського мультсеріалу "Південний парк" (South Park) скандально фігурує президент США Дональд Трамп. Про це пише Variety, передають Патріоти України. За сюжетом, глава Білого дому розмовляє телефоном ...
Європейським авіапасажирам можуть дозволити провозити в ручній поклажі більший обсяг рідин. Про це пише Euronews, передають Патріоти України. Єврокомісія планує розгорнути в аеропортах континенту обладнання, яке здатне сканувати вміст великих контейне...