Деякі люди на честь Великодня відвідують не тільки церкву, але й цвинтар. Однак ця традиція насправді є помилкою, вчить Церква, передають Патріоти України.
Як чинити правильно пояснив священник Української православної церкви Григорій Трухан. За його словами, Великдень є великим святом, яке присвячене звільненню від смутку та скорботи. "Воно символізує перемогу над смертю. Ходити на кладовище не можна не тільки у день Воскресіння Господнього, а й весь наступний тиждень. Адже він вважається святковим", – розповів священнослужитель.
При цьому церковник зазначив, що відвідування кладовища у Пасху гріхом не є. Втім, в такому разі не варто багато сумувати та плакати.
У церковній традиції святкуванню Великодня присвячений цілий тиждень, після чого починається спеціальний період, коли відвідувати могили померлих не тільки доречно, але й вітається. Це так звані Проводи або Радониця – свято, в якому сплелися дохристиянський культ померлих з християнським символізмом Пасхи. Головним днем Радониці є вівторок. У цей день, котрий ще називають "Паскою померлих" вперше після Великодня у церквах служать панахиду.
В народі з сивої давнини прийнято приносити на могили родичів частування – паски та крашанки, а також солодощі, випічку, крупу, часом алкоголь та сигарети. Також поряд з могилами влаштовують поминальний обід. Церква не схвалює цю традицію і закликає не носити їжу на кладовища. Однак і не засуджує її однозначно. Натомість закликає вірян присвятити день молитвам за душі померлих.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...