Кожен товар має свій штрих-код, який дозволяє дізнатися детальну інформацію про продукцію, передають Патріоти України.
Як ідентифікувати країну за штрих-кодом та як його правильно розшифрувати — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Штриховий код або штрих-код — це послідовність вертикальних білих та чорних смуг, під якими розташовані цифри. Тобто це система автоматичного зчитування інформації за допомогою спеціальних приладів.
Штрих-код допоможе дізнатися інформацію про деякі товари або вироби, що зберігається в інформаційних базах підприємств.
Штрих-код зазвичай використовується в торгівлі, складському обліку, охоронних системах, на поштових відділеннях під час відправлення посилок, документів тощо.
За штрих-кодом можна зрозуміти країну виробника товару. Відповідно до порядку, він наносить на пакування штриховий код, що складається з даних про країну, місцеперебування і коду виробника.
Такий порядок реєстрації дозволяє унеможливити появу двох різних товарів з однаковими кодами.
У світі для маркування товарів найрозповсюдженішим є використання 13-розрядного європейського коду EAN (European Article Numbering). Також може застосовуватись повністю сумісний з ним 13-розрядний код UPC. Він застосовується у США та Канаді.
Що означають складові штрих-коду:
Фото: pixabay
Щоб зрозуміти, як розшифрувати цифровий код, візьмемо, наприклад, комбінацію цифр — 4820024700016. Далі необхідно:
Якщо все зроблено правильно, то отриманий результат має збігатися з контрольною цифрою.
За країною закріплений певний штрих-код, а за деякими – цілі групи кодів.
Наприклад, Україна має перші три цифри – 482.
Знайти інформацію та розшифрувати штрих-код можна онлайн, набравши Штрих-код розшифровка онлайн та ввівши перші три цифри.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...