Для кожного є своя "ідеальна" температура для сну: хтось вкривається зимовою ковдрою навіть влітку, а хтось і взимку воліє засинати з відчиненими вікнами. Вчені провели дослідження, намагаючись визначити, яка ж температура є оптимальною для сну, передають Патріоти України.
Якщо у спальні надто тепло – є ймовірність того, що заснути вам буде важче. Яка температура в кімнаті ідеально підходить для організму, розповіло видання House Digest.
Ідеальна температура
За словами науковців, ідеальна температура для комфортного сну становить близько 18 °C. Загалом найсприятливішим для організму є діапазон від 15 °C до 20 °C.
Ця рекомендація актуальна як взимку, так і влітку. Якщо показник здається вам надто низьким, ви завжди можете одягти теплу піжаму та вкритися ковдрою.
Температура нижча оптимального показника буде здаватися некомфортною, особливо при ранковому пробудженні. Однак для організму набагато гірше, коли у кімнаті надто спекотно.
Алон Авідан, доктор медичних наук, MPH, директор Центру розладів сну в UCLA, наголосив, що тепле середовище протидіє природному процесу охолодження тіла, який відбувається, коли ви починаєте відчувати сонливість перед сном.
Діапазон від 21-23 °C і вище вже може викликати проблеми зі сном та призвести до безсоння.
Температура у спальні на рівні 18 °C – це один із найкращих способів підтримувати природний циркадний ритм тіла, що гарантує якісний та здоровий сон.
Як температура впливає на сон
Циркадний ритм, що диктує тип "внутрішнього годинника", забезпечує зниження температури тіла безпосередньо перед сном приблизно на два градуси. Таке охолодження починається за дві години до того, як організм почне відчувати втому і захоче спати. Триває цей процес всю ніч, щоб забезпечити здоровий сон до ранку.
Коли основна температура тіла охолоджується, організм виробляє мелатонін – природний гормон сну. Таким чином, температура понад 20 °C вже може спровокувати тривожний сон, часті прокидання посеред ночі, безсоння та, як наслідок, головний біль і погане самопочуття зранку.
Висока температура може зменшити кількість часу, який ви проводите в циклі повільного сну. Саме цей цикл відіграє важливу роль у процесі відновлення та сприяє підтримці імунної системи. Якщо температурний показник у спальні перевищуватиме оптимальний діапазон, фаза REM циклу сну суттєво скоротиться. Це може призвести до погіршення пам’яті та зниження когнітивних функцій.
Грецька поліція у середу, 22 січня, повідомила, що у передмісті Салоників знайшли мармурову статую жінки, вік якої за попередніми оцінками становить понад 2000 років. Витвір стародавнього мистецтва було знайдено загорнутим у сміттєвий мішок, передають ...
Об'єднаний чемпіон суперважкої ваги Олександр Усик (23-0, 14 КО) хотів завершити кар'єру після своєї першої поразки на аматорському рингу. За словами нашого співвітчизника, тоді він вирішив, що просто поганий боксер, якому не вдасться нічого досягти у ...