Хтось не може жити без чашки чорної кави вранці, дехто любить випити еспресо після обіду, хтось віддає перевагу чашечку капучино або фраппе під час робочої перерви. Але одне точно - з кожним днем кава стає дедалі популярнішим напоєм. За даними Міжнародної організації з кави (ICO) прогнозується, що цього року споживання кави складе понад 160 млн мішків, повідомляють Патріоти України.
Кава – це вишня
Ні, ми не будемо стверджувати, що кожного ранку ви заварюєте у турці ягоди, проте фрукти, з обсмаженого насіння яких готується кава, дійсно називають кавовою вишнею. Якщо розкусити таку вишеньку, всередині знайдеться дві кісточки – це і є майбутня кава.
Більше того, спочатку люди вживали кавові ягоди в їжу, а вже згодом з них почали готувати напій. До речі, кава досі збирається вручну. За день одна людина може зібрати до 7 кошиків кавових ягід загальною вагою до 700 кг.
Каву можна не лише пити, але і їсти
Кава не завжди тільки напій: з неї роблять енергетичні батончики, десерти або дрібні солодощі. Деякі компанії навіть використовують залишки кавової ягоди для виготовлення борошна. З нього роблять солодкі тістечка, хліб, шоколад тощо.
Найдорожча у світі кава – з випорожнень
Найдорожча кава проходить через кишечник тварин і має назву «лювак». Отримують її завдяки переварюванню кавових ягід тваринами. Виготовляється така кава з випорожнень азіатської пальмової ціветти або слона. Півкілограмовий пакет зерен, що пройшли через травний тракт тварин, коштує до 700 доларів – це найдорожча кава у світі.
Кава корисна для здоров'я
Звичайно у розумних межах. Напій багатий антиоксидантами, які захищають клітини від токсинів, хімікатів і запалення. Дослідження, яке було надруковано в журналі Annals of Internal Medicine, довело, що споживання до трьох чашок кави у день знижує ризик смерті від декількох найпопулярніших хвороб у світі, зокрема – від серцевих захворювань. До того ж кофеїн допомагає збільшити рівень енергії і поліпшити спортивні результати.
Кава найпродаваніший продукт на планеті
Кава – один з найбільш торгованих товарів на світових біржах. За обсягом його випереджає тільки нафта. Щороку в світі випивається більше 500 млрд. чашок кави. Більше половини – за сніданком.
Амерікано – військовий напій
Слово американо з'явилося в роки Другої світової війни, коли американські солдати в Європі стали додавати в еспресо окріп, щоб розбавити міцний напій. Тож цілком можно стверджувати, що амерікано прийшов до нас з війни.
Еспресо майже без кофеіну
Еспресо – напій з найменшим вмістом кофеїну. Його готують, пропускаючи струмінь води під великим тиском крізь кавові зерна. Завдяки цьому в готову каву потрапляє мінімум кофеїну.
Ірландську каву винайшли в аэропорту
Рецепт ірландської кави було винайдено в аеропорту ірландського міста Фойнс, коли шеф-кухар ресторану вирішив додати віскі в каву, щоб зігріти прибулих в зимову холоднечу американських пасажирів.
Вольтер випивав пів смертельної дози кави у день
Смертельна доза кофеїну дорівнює приблизно 100 чашкам кави. При цьому, якщо вірити історії, французький філософ Вольтер випивав до 50 чашок кави в день.
У спорті кава – заборонений напій
Кофеїн у списку заборонених речовин Міжнародного олімпійського комітету, поруч зі стероїдами і кокаїном. Вживання більше 5 чашок кави (12 мікрограмів на 1 мілілітр сечі) вважається МОК спробою спортсмена отримати перевагу в спортивній боротьбі.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...