Адвокат політика вважає винною... Гонтареву: Банк Ахметова без пояснень відмовився обслуговувати топчиновника часів Януковича

Перший український міжнародний банк (ПУМБ) відмовив у обслуговуванні топчиновнику часів Януковича Олександру Кацубі та розірвав укладені з ним договори. Через це ексзаступник глави «Нафтогазу» подав на фінустанову до суду, повідомляють Патріоти України.

Адвокат Кацуби і голова профспілки «Українська незалежна фундація правників» Ростислав Кравець у коментарі заявив, що його клієнт багато років користувався картковим рахунком у ПУМБ. Він зазначив, що банк односторонньо відмовився від проведення фінансових операцій, і додав, що така практика з’явилася за часів керівництва Нацбанком Валерією Гонтаревою.

«Це досить тривожний дзвіночок для українців. Тому що, користуючись послугами банків, ви можете залишитися не лише без грошей, а й втратити можливість у цілому працювати через банківську систему. Переконаний, що це протирічить нормам Конституції, оскільки права осіб обмежуються без рішення суду», – підкреслив Ростислав Кравець.

Зазначається, що топчиновник часів Януковича може підпадати під поняття «політично значущі особи» (PEP – politically exposed persons), щодо яких здійснюється особливий контроль банківської системи України. Топчиновники після звільнення з посади тепер мають довічний статус РЕРів, відповідно до законопроєкта №9269-д, ухваленого у жовтні Радою та підписаного президентом.

У ПУМБі, який належить промислово-фінансовій групі СКМ українського олігарха Ріната Ахметова, з приводу відмови у співпраці з Кацубою повідомили, що керуються стандартами та процедурами, які спрямовані на систематичний моніторинг укладених договорів про надання фінансових та нефінансових платіжних послуг. За результатами аналізу виявлених ризиків «може бути прийнято рішення про відмову у встановленні ділових відносин з потенційним клієнтом або про припинення банківського обслуговування вже з існуючим клієнтом». Також фінустанова додала, що політично значущих осіб розглядає як високоризикованих клієнтів та вживає додаткові заходи перевірки стосовно таких клієнтів, членів їх сімей або пов’язаних з ними осіб.

Членкиня парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк підкреслила, що близькі родичі публічної особи – батьки чи дорослі діти – мають статус пов’язаної особи, а не статус PEP. І саме суб’єкт первинного фінмоніторингу вирішуватиме, чи піддавати їх контролю.

Джерело: Главком

Книга Гіннеса зафіксувала результат: Американець оновив світовий рекорд за кількості підтягувань (відео)

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:08

Труетт Гейнс встановив новий світовий рекорд з кількості підтягувань впродовж доби, встигнувши підтягнутись 10 001 раза. Про це йдеться на офіційному сайті Книги рекордів Гіннеса, передають Патріоти України. . "Що я усвідомив про себе - я не здамся. Я...

Для кандидатів у водії і водіїв запровадять комплексне медобстеження: Чого чекати в Україні

п’ятниця, 4 квітень 2025, 7:37

Голова Комітету ВР з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький 3 квітня зареєстрував проект постанови про прийняття в першому читанні законопроекту 13131, який передбачає, що довідку щодо придатності до керування автомобілем 083/о буде скасовано, але зам...