Африка втратила монополію на звання прабатьківщини: Британські науковці зробили сенсаційне відкриття щодо локалізації "колиски людства" (відео)

Виявляється, предки людини прийшли в Африку з півночі

Коли ми чуємо фразу "колиска людства", тобто точка на карті планети, де зародилося людське життя, на думку, як правило, спадає одне місце — Африка. Але дослідники стверджують, що відповідь на це питання насправді складніша, ніж може здатися, на перший погляд, передають Патріоти України з посиланням на IFLScience.

Група мавп, які зрештою стали людьми, вперше відокремилася від шимпанзе, наших найближчих родичів на еволюційному дереві, близько 6 або 7 мільйонів років тому. І це дійсно сталося на африканському континенті. Таких висновків дійшло і дослідження фахівців Оксфордського університету 2022 року — команда вважає, що все сталося в Судані.

Водночас учені стверджують, що історія людської еволюції на цьому не закінчилася і, що дивно, вона там не починалася. Такого висновку дійшли дослідники, які продовжують вивчати наше давнє походження.

Зовсім не Африка

Не так багато істот на планеті насправді здатні жити в більш холодних частинах світу. У результаті ідея про те, що перші мавпи прийшли з Європи, а не Африки, Азії або будь-якого іншого теплого місця, може здатися малоймовірною. Але, схоже, у цієї теорії є докази.

За словами професора кафедри антропології факультету мистецтв і наук Університету Торонто Девіда Бегуна, їхні з командою результати вказують на те, що людиноподібні істоти не просто еволюціонували в Західній і Центральній Європі, але також їм знадобилося близько 5 мільйонів років для розвитку.

Простими словами, те, що зрештою стало африканськими мавпами, а згодом людьми, зародилося в Європі, а згодом перемістилося до Африки внаслідок зміни довкілля і скорочення лісів.

Ба більше, скам'янілі рештки того самого періоду, знайдені в Греції та на Балканах, лише підтверджують теорію про те, що наші найдавніші предки мавпи походять із нинішньої Європи, а зовсім не з Африки.

Що було в Африці

Люди й неандертальці — різні види, що відокремилися від спільного предка щонайменше 800 000 років тому. І все ж, коли групи Homo sapiens, які в кінцевому підсумку дали початок людству, залишили Африку близько 60 000 років тому, в Європі вони зустріли там інші види, розкидані Європою та Азією.

Таким чином, очевидно, що з Африки відбулася не одна міграція. Припускають, що Homo erectus уперше мігрував з Африки приблизно 2 мільйони років тому, в кінцевому підсумку поширившись на більшій частині Європи.

Вважається, що саме ці найбільш ранні емігранти Homo дали початок неандертальцям, а також денисівцям, а можливо і Homo floresiensis. Учені зазначають, що час від часу протягом багатьох поколінь на планеті з'являлися все нові популяції Homo sapiens, які потім зникали.

Простими словами, вчені вважають, що різні міграції Homo sapiens залишили Африку значно раніше, проте найвдалішою стала міграція, що відбулася близько 60 000 років тому.

Де знаходиться "колиска людства"

Таким чином, складно назвати точне місце розташування "колиски людства", оскільки наші предки, схоже, просто не виникали повністю сформованими з єдиної "колиски людства". Наші давні предки багато подорожували й мали неймовірне лібідо, ймовірно, цьому ми й зобов'язані своїм унікальним сучасним геномом.

Тепер учені дотримуються теорії про те, що люди насправді не еволюціонували в одній популяції та в одному місці. Замість цього наука може простежити нашу появу до безлічі стародавніх популяцій, які були розкидані по всій Африці. Коли умови дозволяли, наші давні предки, ймовірно, перетиналися і змішували свої гени, що в цілому сприяло появі людей такими, якими ми їх знаємо сьогодні.

Довбик зізнався, чому не святкує голи за Рому

субота, 18 січень 2025, 14:59

Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...

ДМС у Харкові не приймає та "загадково посміхається": Відомий японський волонтер ризикує залишитись без посвідки на проживання в Україні

субота, 18 січень 2025, 14:21

Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...